Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Jānis Viļums stažējas pie kolēģa Spānijas privātklīnikā

Bioloģiski aktīvu koncentrātu injekcijas bojātās locītavās un cīpslās ir viens no veidiem kā uzlabot dzīves kvalitāti pacientiem, neveicot operāciju, vai attālinot tās nepieciešamību. Augšanas faktora jeb ar trombocītiem bagātinātas plazmas (PRP) vai kaula smadzeņu koncentrāta  ievadīšana bojātajā locītavā ir ārstniecības metodes, par kuru iedarbību  joprojām nav efektivitāti apstiprinošu ilgtermiņa zinātnisku pētījumu. Vienlaikus injekciju pielietošana uzrāda labus rezultātus klīniskā praksē visur pasaulē.

Lai paplašinātu zināšanu loku, ORTO Klīnikas traumagologs, ortopēds Jānis Viļums oktobra nogalē nedēļu stažējās pie spāņu kolēģa – traumatologa, ortopēda Joses Miguela Katalona privātklīnikā Katalona Traumu klīnika. Klīnika specializējas traumu, locītavu un kaulu bojājumu ārstēšanā, ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu dzīvi bez sāpēm un kustību ierobežojumiem, novēršot vai maksimāli attālinot ķirurģiskas iejaukšanās nepieciešamību.

Jau vairākus gadus ikdienā pielietojot ārstniecībā arī dažādas bioloģiski aktīvas koncentrātu injekcijas, Jose Miguels Katalons ir pārliecināts par to efektivitāti.

Trombocītiem bagātinātas plazmas (PRP) injekcijas locītavu bojājumu ārstēšanai tiek veiktas arī ORTO Klīnikā, un ārstiem veidojas sava pieredze par to, kuros gadījumos un kādiem pacientiem šī var būt palīdzoša terapija.

“Man bija iespēja salīdzināt mūsu klīniskās pieredzes un pastrādāt kopā ar citas valsts kolēģi, kurš no ortopēdiskās ķirurģijas prakses pilnībā pievērsies šādai terapeitiskai praksei. Turklāt viņa pieredzē balstīta pārliecība ir – injekcijas, apvienojumā ar regulāru fizioterapiju un ēdienkartes pārskatīšanu (Spānijas klīnikā strādā arī uztura speciālists), var ievērojami mainīt pacientu dzīvi un veselību uz labu,”  saka Jānis Viļums “Pētot spāņu kolēģa pacientu progresu, domāju, ka ORTO Klīnikā vairāk mudināsim fiziski aktīvus cilvēkus ar cīpslu bojājumiem izvēlēties veikt injekcijas. Kā arī pārliecinošāk aicināsim pacientus ar gūžas un ceļa locītavas osteoartrītu izmantot injekciju sniegto iespēju. Bojātas locītavas gadījumā injekcija nevar atjaunot skrimšļa anatomiju, bet toties var ievērojami mazināt sāpes, kustību ierobežojumus un uzlabot dzīves kvalitāti,” saka Jānis Viļums.


Jūs varētu interesēt

Jauna ORTO Talks podkāsta sērija (audio)

Tiem, kuri iecienījuši, mašīnā braucot vai pastaigā ejot, klausīties audio ierakstus, - esam sagatavojuši jaunu podkāstu. Mūsu draugi un kolēģi - ārsti no vairākām Eiropas valstīm - tostarp - Zviedrijas un Krievijas - stāsta, kā pašreiz iet pie viņiem - ierobežojumi, sadzīve, situācija medicīnas aprūpē, domas par vīrusu un nākotni. Bez medijiem raksturīgās sensacionalitātes - toties - visai izzinoši.
Lasīt visu

Pēc slodzes sāp plauksta (audio)

Ilgstoši darot sīkas kustības ar rokām, droši vien katrs piedzīvojis - plauksta kādu laiku smeldz un ir nogurusi. Šāds stāvoklis mēdz arī nepāriet pats, tam var pievienojas tūska, dažkārt tirpšana un nakts sāpes.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram