Juhtiv traumatoloogia ja ortopeedia kliinik Baltimaades

+371 6714 4013

Apgūst pacientu veselībai pašreiz saudzīgāko anestēzijas tehniku (31.03.2017.)

ORTO klīnikas Anestezioloģijas nodaļas vadītāja dr. med. Agnese Ozoliņa no 27. – 29. martam piedalījās Reģionālās anestēzijas kursos Anglijas pilsētā Līdsā. Trīs dienu apmācība bija veltīta perifēro nervu bloku anestēzijas teorētiskai un praktiskai apguvei šīs atsāpināšanas tehnikas praktiķu, anesteziologu vadībā. 20 anesteziologu kursa dalībnieku grupā tika izzināti biežāk veiktie perifērie nervu bloki dažādu ķermeņa daļu atsāpināšanai.

Perifēro nervu bloku anestēzija pēdējā desmitgadē ir ļoti strauji attīstījusies un tiek arvien biežāk praktizēta, aizstājot vispārējo, spinālo, epidurālo, lokālo anestēziju, vai kombinējot tās. Šī anestēzijas tehnika pašreiz tiek uzskatīta par tādu, kurai vērojamas vismazāk blakus parādības un kuru pacienti vislabāk panes. Turklāt perifēro nervu blokādi var veikt, gan, lai radītu nepieciešamo nejūtību noteiktas ķermeņa daļas operēšanai, gan kā atsāpināšanas metodi pirmajās dienās pēc operācijas.

Veicot perifēro nervu blokādi, anestēzijas līdzeklis ar adatas palīdzību tiek ievadīts līdzās nervam, kas inervē operējamo ķermeņa daļu, padarot to nejūtīgu. Šo procedūru ietieicams veikt ultrasonogrāfijas kontrolē, kas nodrošina augstu tās precizitāti.

“Lai veiktu, piemēram, potītes operāciju, nepieciešams atsāpināt piecus nervus,”  skaidro Agnese Ozoliņa “Dažu nervu diametrs nepārsniedz milimetru. Tādēļ atrast pareizo dūriena vietu nav vienkārši. Lai efektīvi izmantotu šo anestēzijas veidu, tas nemitīgi jāpraktizē ikdienā.”

ORTO klīnikā perifēro nervu bloku anestēziju izmanto augšējām ekstremitātēm: pleca, augšdelma, elkoņa, apakšdelma un plaukstas operācijās, parasti kombinējot ar visparējo anestēziju. Retāk – apakšējām ekstremitātām: endoprotezējot ceļa locītavu, vai veicot pēdas operācijas.

“Pasaulē perifēro nervu bloku anestēziju bieži izmanto traumatoloģijā un ortopēdijā, jo šīm operācijām pirmajās dienās pēc ķirurģijas raksturīga augsta sāpju intensitāte,”  saka Agnese Ozoliņa “Šajā laikā perifēro nervu blokāde, dod iespēju veikt efektīvu atsāpināšanu pacienta veselībai visnekaitīgākā veidā.”

Pirmā Līdsas Reģionālās anestēzijas kursa diena tika veltīta praktizēšanai anatomikumā. Kursa dalībniekiem bija iespēja ultrasonogrāfiski apskatīt brīvprātīgo dalībnieku nervus, to sazarošanos un audu inervēšanas vietas dažādās ķermeņa daļās.

Abas nākamās semināra dienas tika pavadītas divās Līdsas medicīnas iestādēs: Ortopēdijas dienas stacionārā un Rekonstruktīvajā rokas ķirurģijā, vērojot perifēro nervu bloku anestēzijas praktiķu veiktas atsāpināšanas pacientiem.

“Trīs dienu aktīva darbošanās kopā ar pieredzējušiem un meistarīgiem profesionāļiem bija vērtīga pieredze ar iespēju gūt labu priekšstatu mūsdienās arvien lielāku nozīmi ieņemošā atsāpināšanas veidā. Tālākais prasa paša anesteziologa rūpīgu ikdienas darbu, praktizēšanu un šo tehniku ieviešanu savā darbā,”  saka Agnese Ozoliņa, kura pieņem ka tuvākajā laikā arī ORTO klīnikā šis atsāpināšanas veids pacientiem varētu tikt piedāvāts biežāk un plašāka spektra operāciju veikšanai.


Jūs varētu interesēt

12. maijs – Starptautiskā Māsu diena

Šodien, 12. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Māsu diena. Datums izvēlēts par godu britu medicīnas māsas Florences Naitingeilas dzimšanas dienai. Naitingeila bija aktīva reformu iniciatore un to ieviesēja medicīnas māsas darbā pagājušā gadsimta mijā. Arī šī 2021. gada Starptautiskās Māsu dienas vēstījums ir modelēt profesijas attīstību un transformāciju nākotnes perspektīvā.
Lasīt visu

Jaunā rindas kārtības sistēma ORTO Klīnikā (video)

Lai ORTO Klīnikā Jums būtu vieglāk orientēties, esam ieviesuši vienkāršu un saprotamu rindas kārtību. Ienākot klīnikā, jāpaņem numuriņš. Ar to notiek tālāka virzība pie reģistratūras darbinieka, pie ārsta, uz izmeklējumu, pie kases. Saņemtais numuriņš būs derīgs visu klīnikas apmeklējuma laiku. Glabājiet to! Piedāvājam uzskatāmu instrukciju, kā jaunā kārtība darbojas.
Lasīt visu
26.01.2023 allkirjastas SIA „ORTO Klīnika“ Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuriga (LIAA) lepingu nr SKV-TL-2023/9 toetuse saamiseks meetme "Rahvusvahelise konkurentsivõime edendamine" raames, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram