Juhtiv traumatoloogia ja ortopeedia kliinik Baltimaades

+371 6714 4013

Anesteziologu atziņas pēc dalības reģionālās anestēzijas kongresā (27.06.2016.)

Reģionālā anestēzija jeb noteiktas ķermeņa daļas atsāpināšana arvien biežāk pierāda savu pārākumu vispārējās anestēzijas izvēles vietā, 2. Starptautiskajā Baltijas reģionālās anestēzijas biedrības konferencē gūto atziņu pauž ORTO klīnikas anestezioloģe–reanimatoloģe Dr. med. Agnese Ozoliņa. Reģionālā anestēzija izraisa cilvēka veselībai un dzīvībai mazāk bīstamu blakus parādību, salīdzinot ar vispārējo anestēziju (jeb pilno narkozi). Turklāt reģionālās anestēzijas jomā tiek pastāvīgi meklēti jauni risinājumi, lai arvien lokālāk atsāpinātu tieši operācijai paredzēto ķermeņa daļu, nevis plašus reģionus.

Trīs ORTO klīnikas anesteziologi – reanimatologi: Agnese Ozoliņa, Mārtiņš Bērziņš un Pēteris Tamužš no 13. – 14. maijam piedalījās 2. Starptautiskajā Baltijas reģionālās anestēzijas biedrības konferencē Lietuvā, Kauņā, kur kopā ar kolēģiem dalījās zināšanās un pieredzē, kā arī guva ieskatu aktuālākajās tendencēs reģionālās anestēzijas jomā pasaulē.

Pirmā konferences diena bija veltīta teorētiskām lekcijām, otra – praktiskām meistarklasēm – jaunākai reģionālās anestēzijas atsāpināšanai tehnikai – perifēro nervu bloku anestēzijai ultrasonogrāfijas kontrolē. Atsāpinošie medikamenti ar adatas palīdzību tiek ievadīta līdzās nervam, kurš inervē operējamo ķermeņa daļu, padarot atsāpināto vietu nejūtīgu.

Perifēro nervu bloku anestēzija ORTO klīnikā pašreiz tiek veikta pleca operācijām. Konferencē gūtā pieredze mudinājusi klīnikas anesteziologus šo saudzīgo anestezēšanas tehniku padziļināti apgūt un izstrādāt arī citiem operāciju veidiem.

Reģionālā anestēzija ir piemērota un tiek plaši izmantota traumatoloģijā ortopēdijā. Līdzīgi kā kolēģi pasaulē, arī Agnese Ozoliņa darbā ar pacientiem novērojusi, ka: “cilvēki bieži nepamantoti baidās un atsakās no reģionālās anestēzijas. Emocionāli šķiet, ka drošāka ir vispārējā anestēzija. Tomēr tā atstāj iespaidu uz smadzeņu darbību, palielina insultu un infarktu un respiratoro komplikāciju risku. Tāpat pacienti nereti uztraucas, ka pēc reģionālās anestēzijas jutīsies slikti, bet patiesībā pašsajūta pēc reģionālās anestēzijas ir ievērojami labāka, nekā pēc vispārējās,” atzīst Agnese Ozoliņa.

Lielbritānijas lektori kongresā iepazīstināja kolēģus ar pētījuma datiem, kas ievākti no cilvēkiem, kuriem bijušas operācijas gan vispārējā, gan reģionālā anestēzijā. 85% aptaujāto atzina, ka gan īsi pēc pamošanās, gan ilgtermiņā pēc reģionālās anestēzijas jutušies ievērojami labāk, nekā pēc vispārējās anestēzijas.

“Šie dati un kongresā ar kolēģiem izdiskutētās atziņas mudina pirms operācijas vairāk runāt ar pacientiem, skaidrot dažādu anestēzijas veidu ietekmi, iespējamās sekas un iedrošināt izvēlēties veselībai saudzīgāko,” rezumē Agnese Ozoliņa.


Jūs varētu interesēt

Izmaiņas klīnikas darba laikā!

Samazinot klātienes konsultāciju skaitu – atstājot vien akūtās – esam mainījuši arī darba laiku: darba dienās no plkst. 09.00 – 17.30.
Lasīt visu

Paldies par atgūtu dzīvi Dr. Jurkevičam pēc abu gūžu endoprotezēšanas (21.09.2017.)

Augusta nogalē ORTO klīnikā kādam kungam no Krievijas tika veikta abu gūžu endoprotezēšana. Operāciju veica traumatologs, ortopēds Vitolds Jurkevičs. Pacients jau ir atgriezies mājās, bet šodien klīnikas elektroniskajā pastkastītē saņēmām šādu ziņu:
Lasīt visu
26.01.2023 allkirjastas SIA „ORTO Klīnika“ Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuriga (LIAA) lepingu nr SKV-TL-2023/9 toetuse saamiseks meetme "Rahvusvahelise konkurentsivõime edendamine" raames, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram