Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

Skolēni piemēra ārsta un fizioterapeita profesijas

16 dažādu Rīgas un Latvijas pilsētu sloku skolēni vakar, 13. februārī Ēnu dienā rūpīgi vēroja un vienlaikus mēģināja iztēloties sevi iecerētajā nākotnes fizioterapeita vai ārsta darbā. Daži piekodināja, lai sagaida viņus izmācāmies un rezervē vietu klīnikas komandā. Mēs jutāmies no sirds priecīgi satikt jaunus cilvēkus, kuru profesijas izvēli visticamāk noteiks vēlme palīdzēt cilvēkiem.

Ēnotājiem atkarībā no viņu profesionālās intereses ļāvām:

  • asistēt endoprotezēšanas operācijā pie daktera Valda Andersona,
  • asistēt mugurkaula operācijā pie daktera Arta Gulbja,
  • piedzīvot, kā anesteziologs īsi pirms operācijas ievada pacientu dziļajā narkozes miegā un kā visas operācijas gaitā rūpīgi uzrauga dzīvībai tik būtiskos sirds un elpošanas rādītājus,
  • iepazīt operāciju māsu darbu,
  • vērot, kā radiologs, diagnosts Pēteris Līkums analizē neprofesionālai acij gandrīz neizprotamos magnētisko rezonanšu, datortomogrāfiju un rentgenu attēlus,
  • apskatīt klīnikas stacionāru, palātas un intensīvās terapijas telpu,
  • kopā ar mūsu fizioterapeitiem Santu Dreimani, Evitu Boli, Lieni Džeriņu, Raivi Gabranovu, Vidvudu Vimbsonu, Jāni Ķepīti pacietīgi strādāt pie pacientu atlabšanas pēc dažādam ORTO klīnikā veiktām operācijām,
  • klātienē iepazīties ar kluba “Ventspils” basketbolistu Jāni Antropu, kurš bija gatavs uz brīdi pārtraukt fizioterapijas nodarbību, lai pastāstītu par savu pieredzi atgūstoties pēc pleca traumas.

Diena izdevās piesātināta un intensīva, – tāda, ar kādu jārēķinās, izvēloties mediķa vai fizioterapeita ceļu.   Acis pēc redzētā mirdzēja – turklāt uz brīdi skolēni paši bija kļuvuši gandrīz par īstiem speciālistiem. 


Jūs varētu interesēt

Cīpslu iekaisumi – pacietības pārbaudījums gan pacientam, gan ārstam (audio)

ORTO Klīnikas medicīnas tēmu audio bibliotēku šonedēļ papildinām ar jaunu audiosarunu, kas veltīta cīpslu iekaisumu (tendinītu) ārstēšanai.
Lasīt visu

Pilnveido iemaņas reimatoloģisku slimību ārstēšanā (06.02.2017.)

Pastāvīgi padziļinot zināšanas un iemaņas reimatoloģisku slimību ārstēšanā, Anna Mihailova, ORTO klīnikas reimatoloģe no 2. līdz 3. februārim piedalījās Eiropas mēroga reimatologu un radiologu seminārā Sonoanatomy Spānijā, Barselonā.
Lasīt visu
1 2 3 322
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram