Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

Divas dienas – gandrīz īsti ārsti (16.02.2017.)

ORTO klīnikā skolēniem, kuri sapņo par ārsta profesiju, mediķu darba realitāti ļāvām vērot divas dienas, gan oficiālajā Ēnu dienā, 15. februārī, gan nākamajā dienā – 16. februārī.

14 jaunus cilvēkus no dažādām Rīgas un Latvijas pilsētu skolām, dažāda vecuma – visus vienoja vēlēšanās nākotnē kļūt par mediķiem. Viņiem bija iespēja redzēt daudz:

–  to, kā notiek pacientu pieņemšanas (pie traumatloga, ortopēda Vitolda Jurkeviča un mugurkaula ķirurga Arta Gulbja,

– kopā ar klīnikas rezidentu traumatalogu, ortopēdu Andreju Finogejevu novērtēt pacientu veselības stāvokli dienu pēc operācijas un noklausīties viņa lasītu lekciju sporta ārstiem,

– vērot kā radiologs Pēteris Līkums rūpīgi analizē magnētisko rezonanšu un rentegnu attēlus,

– apskatīt klīnikas stacionāru, palātas un intensīvās terapijas telpu,

– piedalīties traumatologa, ortopēda Andreja Predistija un mugurkaula ķirurga Arta Gulbja operācijās

– vingrojot kopā ar fizioterapeiti Mairu Blūmu uzzināt, kāda nozīme ir šo speciālistu darbam, palīdzot pacientiem,

– dzirdēt mugurkaula ķirurga Arta Gulbja lekciju fizioterapeitiem.

Abas dienas bija piesātinātas un ļoti intensīvas, – tādas, ar kādām jārēķinās, izvēloties mediķa ceļu.   Acis pēc redzētā visiem mirdzēja vēl vairāk – turklāt uz brīdi skolēni paši bija kļuvuši gandrīz par īstiem ārstiem.  


Jūs varētu interesēt

Kādēļ pampst ceļa locītava?

Jaunā gada pirmajā Ievas veselības numurā Andreja Peredistija, ORTO Klīnikas traumatologa, ortopēda konsultēts raksts par iemesliem, pazīmēm un medicīniskiem risinājumiem, ja ceļa locītavā krājas liekais šķidrums.
Lasīt visu

12. maijs – Starptautiskā Māsu diena

Šodien, 12. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Māsu diena. Datums izvēlēts par godu britu medicīnas māsas Florences Naitingeilas dzimšanas dienai. Naitingeila bija aktīva reformu iniciatore un to ieviesēja medicīnas māsas darbā pagājušā gadsimta mijā. Arī šī 2021. gada Starptautiskās Māsu dienas vēstījums ir modelēt profesijas attīstību un transformāciju nākotnes perspektīvā.
Lasīt visu
1 2 3 320
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram