Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

Dariet ar mani, ko gribat, galvenais, lai man kļūst labāk!

Žurnāla Ievas veselība jaunajā numurā plašs raksts – rakstnieces un žurnālistes Zanes Zustas iepazīšana caur to, kā viņa pratusi tikt galā ar dažādām veselības problēmām. Starp nevienkāršākajām – diska trūce, kas bija jāoperē. Meklējot starp daudziem ārstiem un fizioterapeitiem, viņa savējos atrada ORTO Klīnikā – Arti Gulbi mugurkaula ķirurgu un Jāni Ķepīti – fizioterapeitu.

Mazliet no pieredzes stāsta: “

🔹Kad pirms kovida pandēmijas kopā ar bērniem braucu ar ragavām no kalna, tur bija mazs tramplīns, pret kuru atsitos, un pēc tam man ļoti, ļoti sāpēja mugura. Sapratu, ka kaut kas lietas labā ir jādara.

🔹Mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis konstatēja, ka ir disku nobīde par 9 milimetriem. No 10 milimetriem jau veic operāciju, taču, ja sūdzību nav, var arī neoperēt. Varēju gan pieliekties, gan normāli pastaigāt, bija tikai jāvingro…

🔹Tad vasarā kopā ar bērniem peldējāmies, un es izdomāju savu jaunāko dēlu ūdenī paņemt uz rokām. Ūdenī jau svaru nejūt, bet, kad iznācu ārā, nespēju paiet, jo ļoti sāka sāpēt kreisā kāja un mugura.

🔹Man kļuva arvien sliktāk, lietoju zāles, vingroju, bet, no rīta pamostoties, aiz sāpēm gribējās raudāt. Jāņu dienā sāpes vairs nespēju izturēt un aizrakstīju īsziņu dakterim Gulbim. Viņš bija mans glābējeņģelis! Lai gan pie viņa biju tikai uz vienu vizīti, dakteris man uzreiz piezvanīja, pateica, ka ir sazinājies ar klīniku, man ir izrakstītas zāles. Riktīga smagā artilērija! Pēc tam aizgāju uz vizīti, bet sāpes medikamentu dēļ bija jau norimušas, tomēr dakteris teica, ka ir jāoperē.

🔹Operāciju negribēju… Atgriezos pie vingrošanas. Bet mugura sāpēja arvien vairāk, ļoti sāpēja kāja, nevarēju normāli iekāpt mašīnā, man bija grūti piecelties.

🔹Un tā 2021. gada 20. maijā man tika veikta mugurkaula diska trūces operācija. Domāju – dariet ar mani, ko gribat, galvenais, lai man kļūst labāk!

🔹Atceros, ka operāciju zālē bija ļoti auksts. Trīcēju no aukstuma. Dakterim jautāju, kāpēc tā. Pirmkārt, lai asiņošana būtu mazāka, un arī tādēļ, lai operācijas laikā dakteri būtu tonusā. Es pat nezinu, cik ilga bija operācija, bet, kad pamodos, man vairs nesāpēja! Nākamajā dienā bija diskomforts, jo visu dienu bija jāpavada, guļot gultā. Varēju uzmanīgi pagriezties uz sāniem – lēnām un prātīgi kā robotiņam pagriežot visu ķermeni kopā.

🔹Dakteris teica, ka man obligāti ir jāturpina vingrot. Es biju ļoti paklausīga paciente.

🔹Tagad jau divus gadus divreiz nedēļā dodos uz vingrošanu ORTO Klīnikā. Pirmo gadu pēc operācijas katru dienu vingroju arī mājās. Varu teikt lielu paldies savam fizioterapeitam Jānim Ķepītim!

🔹Man ir sajūta – ja pie Jāņa būtu atnākusi pirms operācijas, tad varbūt līdz operācijai nemaz nebūtu nonākusi, būtu sevi kaut kā savākusi. Pareizai vingrošanai pie fizioterapeita tiešām ir liela jēga un nozīme. Lai cik banāli tas izklausītos, bet tieši muguras trauma mani pievērsa regulārām fiziskajām aktivitātēm un daudz lielākām rūpēm par savu ķermeni.


Jūs varētu interesēt

Aicinājums psoriātiskā artrīta pacientiem!

ORTO Klīnika aicina pieaugušos ar akūtu psoriātisko artrītu un augstiem iekaisuma rādītājiem piedalīties starptautiskā klīniskā pētījumā!
Lasīt visu

ORTO Klīnikas filiālē Daugavpilī darbu sāk radioloģe

No šīs nedēļas – 21. oktobra, ORTO Klīnikas Daugavpils filiālē pirmdienās pieņems Dr. Vanda Narciško radioloģe, muskuloskeletālās ultrasonogrāfijas speciāliste.
Lasīt visu
1 2 3 325
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram