ORTO Klīnikas fizioterapeite prezentē zinātnisku pētījumu pasaules kongresā (12.06.2018.)

Guna Semjonova (labajā attēla malā) kopā ar kolēģiem

No 3. – 8. jūnijam ORTO Klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova piedalījās Medicīnas Fizikas un Biomedicīnas Inženierijas Pasaules kongresā, Prāgā kurā viņa iepazīstināja klātesošos ar Latvijā veiktu zinātnisku pētījumu fizioterapeita darba precizitātes vairošanai. Darbs veikts līdzdarbojoties vairākiem dažādu nozaru speciālistiem.

Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātniekiem Aleksandru Oksu un Alekseju Kataševu un Latvijas uzņēmumu EHO tex, kas specializējas ar sensoriem caurausta auduma ražošanā, Guna Semjonova izstrādājusi īpašu kreklu plecu joslas kustību amplitūdas mērīšanai. Viņas pētījuma mērķis bija izvērtēt plecu joslas un pleca locītavas kustības augsta līmeņa aktivitāšu laikā, izmantojot viedā tekstila piedāvātās iespējas.

“Kad rodas muskuloskeletālas problēmas, ieteicams vingrot fizioterapeita uzraudzībā, jo pat nenojaušot, bieži kustamies nepareizi – nosacīti – saudzējot problemātisko vietu. Nepareizi veiktiem vingrojumi neveicina atlabšanu. Sensoriem aprīkotais krekls uztver nepareizas kustības un ļauj izmaiņas ieraudzīt uz datora ekrāna. Redzot to, iespējams pašam apzināti koriģēt kustības vingrojuma laikā. Pieņemu, ka nākotnē ar šādiem sensoriem aprīkoti krekli var noderēt cilvēkiem, kuri terapeitiskos vingrojumus pildīs patstāvīgi. Līdzīgi kā fizioterapeits, tie atgādinās, kā vingrojumu veikt pareizi, nevis “ērtāk”,” saka pētījuma autore Guna Semjonova.

Medicīnas Fizikas un Biomedicīnas Inženierijas Pasaules kongresu reizi trijos gados rīko Starptautiskā Fizikas un Medicīnas zinātņu inženierijas savienība, kura apvieno ap 40 000 fiziķu un biomedicīnas inženieru. Organizācijas mērķis ir veicināt savu pārstāvēto jomu attīstību, ieguldījumu cilvēces veselības veicināšanā un pastāvīgas informācijas apmaiņas nodrošināšanu starp jomas speciālistiem visa pasaulē. Šī gada kongress pulcēja vairāk kā tūkstoti dalībnieku. Sešu pasākuma dienu laikā klātesošajiem bija iespēja noklausīties ap 900 referātu.

Nākamais Medicīnas Fizikas un Biomedicīnas Inženierijas Pasaules kongress notiks 2021. gadā Singapūrā.