Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Praktizē jaunas tehnikas ceļa locītavas saišu ķirurģijā

ORTO klīnikas traumatologs, ortopēds Andrejs Finogejevs no 25. – 26. oktobrim piedalījās pasaules vadošo sporta traumatologu, ceļa locītavas ķirurgu un artroskopijas profesionāļu veidotās biedrības ESSKA praktiskajos kursos Vatfordā, Lielbritānijā. Apmācība bija veltīta sarežģītu, vairāku ceļa locītavas vienlaicīgu saišu bojājumu ārstēšanai.

“Secīgi vai tehniski nepareizi operējot bojātas saites, var ne vien neuzlabot, bet pasliktināt ceļa locītavas stāvokli,” norāda Andrejs Finogejevs “Tādēļ šajā apmācības kursā ļoti liela nozīme tika veltīta taktikai un kritērijiem, pēc kuriem vadīties, operējot bojātas ceļa locītavas saites. Katrai no tām ir sava funkcijai, piestiprināšanas vieta, katrai – savs iestiepums. Tas viss jāņem vērā, plānojot un veicot operāciju.”

Deviņpadsmit apmācības kursa dalībnieki divas dienas pavadīja praktizējot uz līķiem, veicot gan vienkāršas, ikdienas operācijas, gan retas un sarežģītas.

“Lielākais ieguvums, ko deva šī pieredze, bija iespēja apgūt jaunu operēšanas tehniku un strādāt ar atšķirīgiem implantiem, citos apstākļos. ORTO Klīnikā ar ļoti labiem rezultātiem tiek praktizēti dažādi ceļa locītavas saišu operēšanas veidi, bet pieredzētais, man ir devis impulsu ieviest ikdienas praksē arī jauno, atšķirīgo tehniku. Uzkrātās zināšanas un pieredze palīdz rast katram ORTO klīnikas pacientam individuālu pieeju un piemērotāko ārstēšanas veidu,” saka Andrejs Finogejevs.

ESSKA praktiskās apmācības kursi, kas paredzēti vien šīs organizācijas biedriem, tiek organizēti četras reizes gadā un ikreiz tēma veltīta kādai specifiskai, praktiķus interesējošai jomai. Vadīt katru nodarbību tiek aicināti vadošie savas jomas speciālisti. Piemēram, Andreju Finogejevu šī kursa ietvaros kūrēja kursa vadītājs profesors Mustafa Karahans no Turcijas un FIFA (Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas) Medicīnas centra ārsts Helders Pereiba no Portugāles.

ESSKA dibinātāji ir aktīva, starptautisku ceļa locītavas operējošu ķirurgu grupa, kas 1982. gadā Berlīnē nolēma apvienoties un pulcēt kopā profesionāļus, lai sekmētu šo traumatoloģijas, ortopēdijas jomu attīstību.

Plašāk par organizāciju: http://www.esska.org/


Jūs varētu interesēt

7. jūlijā ORTO Klīnika nestrādās

Gribam laicīgi darīt zināmu, ka nākamo piektdien, 7. jūlijā ORTO Klīnika nestrādās. Dodamies svinēt savu dzimšanas dienu.
Lasīt visu

ORTO Klīnikas jaunumiem, nu var pierakstīties!

Algoritms ir gaužām vienkāršs: mājas lapa www.orto.lv jāparullē mazliet uz leju aiz aktuālajiem jaunumiem un norādītajā lodziņā jāievada e-pasta adrese. Turpmāk savā pastkastītē saņemsiet klīnikas ziņas:
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram