Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

ORTO klīnikas anestezioloģes piedalās Eiroanesthesia 2017 (07.06.2017.)

Gūstot ieskatu aktuālākajos jautājumos Eiropas anesteziologu aprindās, ORTO klīnikas Anestezioloģijas nodaļas vadītāja Agnese Ozoliņa un dežūranestezioloģe Marina Šarkele piedalījās Eiropas anesteziologu kongresā Eiroanesthesia 2017, Ženēvā, kas risinājās no 3. līdz 5. jūnijam. Kā nozīmīgāko katra gada notikumu jomas profesionāļu aprindās, kongresu rīko Eiropas Anesteziologu biedrība (European Society of Anesthesiology (ESA). Kongresu apmeklē ap 6 000 profesijas pārstāvju.

Paplašinās anesteziologa atbildības loks

Šī gada kongress iezīmēja vairākas aktualitātes. “Pakāpeniski mainās anesteziologa loma pacienta aprūpē,” saka Agnese Ozoliņa “Tā vairs neaprobežojas ar atsāpināšanu operāciju zālē. Līdzīgi kā to praktizējam arī ORTO klīnikā, arī citur Eiropā anesteziologi iesaistās pacienta veselības stāvokļa izvērtēšanā pirms operācijas, lai maksimāli paredzētu un varētu laikus novērst dažādus riskus, kas saistīti ar blakus slimībām, vai vispārējo veselības stāvokli.”

Tik pat liela loma ir anesteziologam arī pēc-operācijas periodā, izvēloties medikamentus un risinājumus, lai maksimāli mazinātu trombembolijas risku, hronisku baksusaslimšanu paasinājumus un sāpes . Dažādu medikamentu grupu un atsāpināšanas tehniku kombināciju profesionāļu aprindās dēvē par – multimodālu. Multimodāla pieeja atsāpināšanai –bija viena no šī gada Eiropas anesteziologu kongresa aktualitātēm.

Pēc operācijas nedrīkst ļaut sāpēt!

“Ir zinātniski pierādīts – ja pacients pēc operācijas cieš no sāpēm, tas negatīvi ietekmē operācijas rezultātu – brūce sliktāk dzīst, cilvēks sliktāk jūtās, ilgāks laiks jāpavada slimnīcā. Tas savukārt ietekmē cilvēka emocionālo pašsajūtu, kas var pāraugt trauksmē un depresijā,” saka Agnese Ozoliņa.

Laicīgas sāpju mazināšanas nozīmība bija starp nopietni izvērstajām tēmām kongresa ietvaros, vēršot uzmanību uz to, ka sāpes, kas nav novērstas trīs nedēļu laikā, maina cilvēka smadzeņu darbību un padara sāpju ierobežošanu sarežģītu un mazāk efektīvu.

Arvien mazāk izvēlas vispārējo anestēziju

Balstoties pētījumos, pēdējā desmitgadē arvien lielāku nozīmi anesteziologu darbā ieņem reģionālā anestēzija – īpaši perifēro nervu bloku anestēzija. Ar to biežāk cenšas aizstāt vispārējo anestēziju, sevišķi augsta riska pacientiem.“Pacientam pirmajā brīdī bieži šķiet pieņemamāk, ka viņš operāciju vispārējās anestēzijas iespaidā pat neatcerēsies, tomēr reģionālā anestēzija, tai skaitā spinālā anestēzija, ir ievērojami nekaitīgāka veselībai, tai ir mazāk blakus parādību un tā labvēlīgāk iespaido arī atveseļošanās procesu,” saka Agnese Ozoliņa, skaidrojot reģionālās anestēzijas vērtību.

“Tādēļ arī ORTO klīnikā dažāda veida operācijās arvien biežāk sākam ieviest pašreiz par visnekaitīgāko anestēzijas veidu atzīto – perifēro bloku anestēziju vai kombinējam to ar vispārējo anestēziju atsāpināšanai pēc operācijas,” saka Agnese Ozoliņa, uzsverot, ka šis anestēzijas veids anesteziologu aprindās tiek atzīsts par ļoti piemērotu traumatoloģijā, ortopēdijā. Atsāpinošie medikamenti ar adatas palīdzību tiek ievadīta līdzās nervam, kurš inervē operējamo ķermeņa daļu, padarot atsāpināto vietu nejūtīgu. Šādi lokāli tiek atsāpināta tikai operējamā ķermeņa daļa.

Kongresa laikā Šveicē darbs tika organizēts 17 tematiskos blokos ietverot jaunāko pētījumu prezentācijas, meistarklases, inovatīvo tehnoloģiju, zinātnes sasniegumu un zāļu pārskatus, aktuālākās diagnostikas un risku izvērtēšanas stratēģijas un iespēju tikties ar kolēģiem un anestezioloģijas elites pārstāvjiem klātienē.

2018. gada Eiropas anesteziologu kongress Eiroanesthesia notiks no 2. – 4. jūnijam Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā.


Jūs varētu interesēt

ORTO Klīnikas fizioterapeiti aicina Tevi!

Noskaties. Dalies ar video. Vingro mājās. Nofilmē. Ievieto video FB vai Instagram, pievienojot hashtags #paliecmajas #paliecstiprs #ortoklinika. Atsūti mums uz e-pastu: andrejs.finogejevs@orto.lv Laimē konsultāciju ORTO Klīnikā pie traumatologa, ortopēda, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vai fizioterapeita sev vai Tevis izvēlētam cilvēkam.
Lasīt visu

Autoimūnas saslimšanas pacientiem iespēja precīzāk uzstādīt diagnozi

Šengrēna sindroms (reti pieminēts un simptomu dēļ bieži jaukts ar citām saslimšanām) nekļūdīgi ir diagnosticējams ORTO Klīnikā, Reimatoloģijas nodaļā. Šim nolūkam ieviests papildus izmeklējums – biopsija, kas tiek ņemta no pacienta siekalu dziedzeriem. Iespēja ņemt siekalu dziedzera paraugu uz vietas reimatologa kabinetā ORTO Klīnikā atvieglo pacienta dzīvi – samazinot medicīnas iestāžu un speciālistu loku, pie kuriem jāvēršas pēc palīdzības.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram