Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

ORTO klīnikas anestezioloģe ar lekciju uzstājas Eiropas anesteziologu kongresā (03.06.2016.)

Dr. med. Agnese Ozoliņa, ORTO klīnikas anestezioloģe uzstājās ar lekciju Eiropas anesteziologu kongresā, Londonā, kas risinājās no 28. līdz 30 maijam. Kongresu rīkoja Eiropas Anesteziologu biedrība (European Society of Anesthesiology (ESA). ORTO klīnikas ārstes 40 minūšu garās prezentācijas tēma bija veltīta jaunākās paaudzes asins recēšanas medikamentiem, to lietošanai pēc operācijas un iespējamiem asiņošanas riskiem. 

Medikamenti, kas aizkavē asins recēšanu ir aktuāli traumatologu, ortopēdu un mugurkaula ķirurģijas pacientiem, jo tie novērš iespējamo trombu veidošanās risku pēc-operācijas periodā. Lietojot līdz šim izmantotos medikamentus, bija nepieciešams regulāri veikt asins analīzes, lai noteiktu  uzņemtā medikamenta efektivitāti. Šiem medikamentiem vērojams augsts asiņošanas risks – līdz 8% pacientu.  Jaunākās paaudzes asins recēšanas medikamentu efektu nav nepieciešams šādi kontrolēt, tomēr arī tiem pastāv – 6% – pēkšņs asiņošanas risks zāļu lietošanas laikā. Agnese Ozoliņa lekcijā aplūkoja varbūtējos draudus, iespējas tos laikus novērst un ārsta rīcības algoritmu, ja asins recēšanu aizkavējošā medikamenta lietošana izraisa asiņošanas komplikācijas, kā, piem., asiņošanu no deguna un kuņģa-zarnu trakta.

Izvērtējot kongresā gūto informāciju, Agnese Ozoliņa norāda uz vairākām aktuālām tēmām Eiropas anesteziologu aprindās. Liela uzmanība, praktiskās pieredzes apmaiņa un pētījumi veltīti, lai maksimāli uzlabotu un pilnveidotu jaunāko anestēzijas veidu – perifēro nervu bloku anestēziju. Atsāpinošie medikamenti ar adatas palīdzību tiek ievadīta līdzās nervam, kurš inervē operējamo ķermeņa daļu, padarot atsāpināto vietu nejūtīgu. Šādi netiek skartas, ne muguras, ne galvas smadzenes, bet gan lokāli atsāpināta tikai operējamā ķermeņa daļa. Šis anestēzijas veids tiek uzskatīts par vienu no mazāk kaitīgiem un bīstamiem cilvēka veselībai. Pašreiz tiek meklēti risinājumi, kā uzlabot šo bloku tehnisko izpildījumu un kvalitāti, kā arī paildzināt šādas anestēzijas iedarbību līdz 12 stundām un ilgāk – ietverot gan operācijas laiku, gan pēc-operācijas periodu.

Tāpat tiek meklēti jauni risinājumi akūtu un hronisku sāpju pacientiem, kuriem gaidāma operācija. Agnese Ozoliņa uzsver, ka hronisku sāpju pacientiem ir ļoti būtiski vismaz vienu vai divas nedēļas pirms gaidāmās operācijas saskaņoti ar operējošo ārstu uzsākt pretsāpju terapijas kursu, lai sāpju intensitāte līdz operācijai būtu mazināta. “Cilvēkam nevajag ciest sāpes, pieņemot, ka gan jau pēc operācijas būs labāk. Pacientiem, kuriem ar medikamentu palīdzību pirms operācijas nav mazināts sāpju līmenis, sāpju slieksnis ir zems pēc operācijas un ir augstāka varbūtība iedzīvoties hroniskās sāpēs. Sāpju cēlonis ir novērsts, bet nervu receptori ir tik spēcīgi kairināti, ka sāpes turpinās,” Agnese Ozoliņa uzsver savlaicīgas pretsāpju terapijas nozīmi.

Kongresa laikā profesionāļi tika iepazīstināti ar ESA jaunākajām Trombembolijas profilakses vadlīnijām, kuras tiks oficiāli publicētas šī gada rudenī. Venozo trombemboliju profilakse ir aktuāla tēma arī ortopēdijā.

Ikgadējais Eiropas anesteziologu kongress maija nogalē pulcēja vairāk kā 6 000 dalībnieku. Trīs dienu garumā lekcijas tika lasītas 15 auditorijās, savukārt apjomīgā izstāžu zālē risinājās tematiska izstāde. ESA kalpo kā platforma profesionāļiem, lai apmainītos ar jaunākajiem risinājumiem anestezioloģijas jomā, iepazīstos ar aktuālāko vēl nepublicēto pētījumu rezultātiem, tehnoloģiskiem un praktiskiem risinājumiem, kā arī piedalītos meistraklasēs.

Nākamais ESA kongress notiks nākamā gada maija nogalē Ženēvā.


Jūs varētu interesēt

Apgūst progresīvāko pieeju pēdas ķirurģijā

Neliela, atsevišķu traumatologu, ortopēdu kopiena arvien nopietnāk attīsta pēdas ķirurģijas iespējas Latvijā. Juris Brūklis ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds ir viens no mērķtiecīgākajiem pasaules aktuālāko iespēju ieviesējiem mūsu valstī
Lasīt visu

Ortopēdisko preču veikalam mainīts darba laiks (31.10.2016.)

Ortopēdisko preču veikalam, kas darbojas ORTO klīnikā, par stundu saīsināts darba laika. No 1. novembra tas būs atvērts darba dienās no 10.00 – 18.00. Brīvdienās veikals ir slēgts.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram