Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Mācības, zināšanas un pieredzes apmaiņa – iedvesmo

ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds Andrejs Finogejevs maija sākumu pavadījis divos profesionālos mācību pasākumos Spānijā. Maija pirmajās dienās – ārsts piedalījās Starptautiskās traumatologu, ortopēdu apvienība AO Trauma rīkotā praktiskā seminārā Madridē, kas bija veltīts kājas locītavu osteotomijai – operācijai, kas ir palīdzoša artrozes pacientiem, kā arī cilvēkiem ar kājas deformācijām. Tūdaļ pēc tam Dr. Finogejevs devās uz citu Spānijas pilsētu – Estaponu, lai piedalītos 16. Eiropas MEDI Sporta ortopēdijas simpozijā.

“Dodošs bija gan praktiskais seminārs, gan simpozijs. Pirmajā padziļināti apguvu Latvijā maz pielietotu, bet pasaules traumatolgu, ortopēdu apritē ar ļoti labiem panākumiem praktizētu ķirurģisku ārstniecības metodi. Savukārt simpozijs daudz vairāk līdzinājās neformālai un ciešai kolēģu pieredzes apmaiņas platformai, nekā oficiālam un mazliet atsvešinātam lekciju lasīšanas pasākumam,” saka Andrejs Finogejevs.

Osteotomija ir kaula iešķelšanas un fiksācijas operācija, kuras rezultātā maina kaula leņķi, garumu, rotāciju un deformāciju. Šādi iespējams gan izlīdzināt kāju garumu, gan – kas daudz biežāk nepieciešams – artrozes pacientiem – attālināt endoprotezēšanas vajadzību. Mainot attiecības kaulā, var mainīt slodzi locītavā – no bojātās locītavas virsmas uz veselo. Turklāt šī ķirurģiskā manipulācija atšķirībā no endoprotezēšanas atstāj veselas saites un cīpslas ap locītavu, saglabājot cilvēkam iespēju dzīvot aktīvu un kustīgu dzīvi arī pēc operācijas.

“Lai arī mēs ORTO Klīnikā veicam šo operāciju, tomēr salīdzinoši reti. Vācijas kolēģu pieredze, kuru dzirdēju praktisko apmācību ietvaros, deva pārliecību, ka šī operācija būtu palīdzoša ievērojami lielākam mūsu artrozes pacientu lokam, nekā to piedāvājam līdz šim. Un lai arī osteotomija nav piemērota ikvienam un no ķirurga prasa ļoti rūpīgu gatavošanos, analizējot un vērtējot katru pacientu individuāli, kopīgi ar ORTO Klīnikas kolēģiem meklēsim risinājumus, kā osteotomiju padarīt mūsu pacientiem pieejamāku,” saka Andrejs Finogejevs.

Sporta ortopēdijas simpozijā Estaponā, kas risinājās ļoti atvērtā un neformālā gaisotnē, bijusi iespēja gan daudz uzdot jautājumus elites līmeņa pasaules kolēģiem, gan uzzināt par jaunākām zinātniskām un praktiskām tendencēm sporta medicīnā.

“Esmu atgriezies iedvesmots un gatavs meklēt un piedāvāt metodes, kas dotu mūsu pacientiem labākus ārstēšanas risinājumus,” gūtos iespaidus un pieredzi apkopo Andrejs Finogejevs.


Jūs varētu interesēt

Rīgas Maratons 14. maijā! (11.05.2017.)

Neatkarīgi no distances – šo svētdien mēs katrs skrienam savu maratonu. Lai mums viegli, mierīgi un labāk, nekā ticam! – tiem, kuriem, jāpārspēj pagājušā gada laiks, tiem, kuri skrien pirmo reizi, tiem, kuri apņēmušies garākai distancei un tiem, kuri uztraucas, lai godam tiktu līdz finišam!
Lasīt visu

Pirmdien, 29.05. ORTO Klīnika strādā, kā ierasts

Visi pacientu pieraksti un operācijas ir spēkā!
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram