Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Alcheimera slimība ir viens no galveniem demences iemesliem pasaulē!

ORTO Klīnikas neiroloģe Dr. med., Asoc. prof. Zanda Priede un Dr. Aleksejs Ševčenko veselības žurnāla “ārsts.lv” decembra numurā raksta par Alcheimera slimības klīniskām un diagnostiskas iespējām.


Kā norāda raksta autori: Izmaiņas smadzenēs attīstās daudz agrāk nekā novērojamas slimības klīniskās izpausmes!


Lai novērstu demences attīstības riskus dzīves laikā, pirms radušies pirmie simptomi.
IETEICAMS:
• lietot sabalansētu uzturu, kas ir bagāts ar šķiedrvielām un satur maz piesātināto tauku, cukuru un sāli;
• regulāras mērenas intensitātes fiziskās aktivitātes vismaz 150 minūtes nedēļā;
• sekot līdz un uzturēt normālu ķermeņa svaru;
• samazināt alkohola patēriņu;
• pilnībā atturēties no smēķēšanas,
• sabalansēts miega – nomoda režīms;
• emocionālā veselība – savlaicīga depresijas atpazīšana un ārstēšana palīdz saglabāt sociālo aktivitāti un garīgo veselību
• domāšanas procesu stimulējošas aktivitātes, jaunu iemaņu apgūšana.


Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem: visā pasaulē ar demenci slimo aptuveni 50 miljoni cilvēku.

Lai pierakstītos uz konsultāciju pie ORTO Klīnikas speciālistiem, lūdzam sazināties ar ORTO Klīnikas reģistratūru pa tālruni +371 67144013.

Vairāk informācijas par ORTO Klīniku: https://orto.lv/

#orto#ortoklinika#neiroloģija#alzheimers#demence#dr.Priede


Jūs varētu interesēt

Apmeklētāju ierobežojums klīnikā!

Lūdzam ņemt vērā: ja Jums, vai tuvam cilvēkam paredzēta operācija ORTO Klīnikā:
Lasīt visu

Izzinām papildaprīkojumu operāciju galdiem

Lai arī ORTO Klīnikā medicīniskais aprīkojums atbilst mūsdienīgas medicīnas iestādes labai praksei, mēs turpinām augt un vērtēt, ko vēl varam attīstīt un padarīt labāku. Tādēļ aicinājām pie sevis vadošu pasaules operāciju galdu ražotāju, uz kuru galdiem operējam ikdienā, Trumpf medical operating tables pārstāvjus, lai izzinātu, kādi papildus aprīkojumi mums būtu vērtīgi specifisku operāciju ērtākai veikšanai un pacientu pozicionēšanai un kādi viedi jauninājumi pēdējo dažu gadu laikā parādījušies operāciju galdu jomā.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram