PAKALPOJUMU KLĀSTS ORTO KLĪNIKĀ

Ārstnieciskā vingrošana – ir kustību terapija fizioterapeita uzraudzībā individuāli vai grupās. Nodarbības laikā tiek pielietoti muskuļus spēcinošie vingrojumi, muskuļu stiepšanas vingrojumi un tehnikas, mīksto audu tehnikas un locītavu mobilizācijas, līdzsvara un koordināciju treniņi.

Ārstnieciskās vingrošanas kursa rezultātā uzlabojas muskuļu spēks, pieaug kustību apjoms, uzlabojas locītavu stabilitāte, uzlabojas līdzsvars un koordinācija, tiek koriģēta stāja un gaita.

Funkcionālais tests (spied šeit, lai aplūkotu video) palīdz objektīvi noskaidrot, vai pēc kājas traumas un ilgstošas rehabilitācijas atkal vari pilnvērtīgi iesaistīties iemīļotās sporta aktivitātēs. Ja savainotā kāja ir vismaz par 90% tik pat stipra, izturīga un kustīga kā veselā – esi labā formā, lai atsāktu ierastās sporta gaitas. Ja ne, tas nozīmē, ka pat nemanot pārslogo otru. Aktīvs sports var draudēt ar jaunu traumu. Tādēļ uz brīdi savu ieceri vērts atlikt. Testu iespējams veikt ORTO klīnikas fizoterapijas zālē Āgenskalnā.

Kinezioteipošana – elastīgo pašlīpošo kokvilnas saišu pielīmēšana uz cilvēka ādas. Metodes efekti:

  • tiek mazinātās sāpes;
  • mazinās tūska;
  • uzlabojas limfodrenāža;
  • tiek tonizētas vai relaksētas noteiktās muskuļu grupas;
  • tiek stabilizētas locītavas;
  • tiek koriģēta stāja;
  • mazinās rētaudi;
  • u.c.

Teipu pielīmē fizioterapeiti, kuri ir izgājuši speciālo teipinga apmācību. Teips tiek līmēts tieši uz cilvēka ādas. Pacients ar pielīmēto teipu var iet dušā, apmeklēt baseinu. Pielīmēts teips turās vidēji vienu nedēļu.

Fizikālā terapija ir medicīnas nozare, kurā izmanto dažādus tiešus un mainītus (preformētus) dabas faktorus (ūdens, siltums, saules gaisma, dūņas, māls, smiltis, dubļu aplikācijas, pirtis, masāžas u.c.).

No fizikālās terapijas metodēm ORTO klīnika piedāvā: klasisko masāžu, TENS, ultraskaņa/fononorēze, magnētterapija.

Klasiskā masāža - (grieķu: massein — 'glaudīt', 'mīcīt') ir dažādu roku kustību kopums, ar ko iedarbojas uz cilvēka ķermeni, lai panāktu vēlamo efektu uz cilvēka ķermeni. Masāžas rezultātā tiek uzlabota asinsrite, vielmaiņa, tiek atslābinātas vai tonizētas noteiktās muskuļu grupas, atsāpināti pārslogoti muskuļi, utt.

TENS – transkutānā elektroneirostimulācija – elektrisko impulsu iedarbība uz vajadzīgo ķermeņa daļu. Procedūras laikā uz ādas tiek novietoti elektrodi, no kuriem nāk elektriskie impulsi. Metodes rezultātā tiek panākta ļoti efektīvā lokālā atsāpināšana, uzlabojas asinsrite un vielmaiņa vajadzīgajā reģionā.

Ultraskaņas terapija/fonoforēze – procedūras laikā notiek ultraskaņas iedarbība uz cilvēka audiem. Fonoforēze – medikamenta ievade ādā ar ultraskaņas palīdzību. Abu procedūru laikā notiek audu mikromasāža, tiek uzlabota asinsrite un tiek panākta atsāpināšana, mazinoties tūskai un iekaikumam.

Magnētisko lauku terapija - Magnētisko lauku iedarbības rezultātā tiek mazināta tūska, sāpes, notiek ātrāka bojāto audu dzīšana.