Īsi pirms operācijas

Neatkarīgi no paredzētā anestēzijas veida jums jāievēro šādi nosacījumi:

Ēšana un dzeršana Klīnikas personāls izstāstīs, cik stundas pirms konkrētās operācijas, jāatturas no ēšanas un dzeršanas. Standarta situācijā minimālais laiks ir sešas stundas ēdienam un četras stundas nelielam (ap 100 ml)  šķidruma daudzumam. Ierobežojumi attiecas arī uz konfekšu sūkāšanu vai košļājamās gumijas košļāšanas. Lūdzu, to ievērot, jo ēdiens vai šķidrums veicina kuņģa sulas sekrēciju. Kopā ar to anestēzijas laikā no kuņģa var nonākt barības vadā un plaušās, radot aizrīšanos un plaušu bojājumu. 

Ikdienā lietojamās zāles Ja vien Jūsu operējošais ārsts vai anestezeologs nebūs norādījis citādi, lietojiet ierastās zāles saskaņā ar līdzšinējo periodiskumu.

Duša un apģērbs Duša pirms operācijas attīrīs ādu un samazinās iespējamo infekcijas risku. Atturieties no kosmētikas, krēmu vai smaržu lietošanas, tie apgrūtina Jūsu sirdsdarbības uzraudzībai paredzēto ierīču pievienošanu. Pirms operācijas klīnikas personāls Jums iedos speciālu apģērbu operācijai.

Personīgas mantas un rotaslietas Pēc iespējas atstājiet visus priekšmetus – brilles, dzirdes aparātus, zobu protēzes (arī tās, kuras ir līmējamas), auskarus un citas rotas lietas ārpus operācijas zāles.

Veselības problēmas Ja operācijas dienā nejūtaties vesels/vesela, lūdzu, dariet to zināmu savam ārstējošam ārstam, vai klīnikas personālam. Atkarībā no veselības traucējuma iemesla, ārsts var lemt atlikt operāciju uz vēlāku laiku.