Kā gatavoties anestēzijai

Atturieties no smēķēšanas vismaz dažas nedēļas pirms operācijas. Jo ilgāk ir atturēšanās periods, jo labāk, Smēķēšana samazina skābekļa daudzumu asinīs, kas var radīt elpošanas grūtības operācijas laikā un pēc tās. Ja nevarat pilnībā atteikties no smēķēšanas, arī biežuma ierobežošana, dos pozitīvu efektu. Pēdējo cigareti pirms operācijas drīkst izpīpēt ne vēlāk kā 2 stundas līdz operācijas sākumam.

Alkohols. Vismaz 24 stundas pirms operācijas atturieties no alkohola lietošanas. Alkohols var ietekmēt anestēzijas iedarbību un radīt nepatīkamas sekas pēc operācijas.

Apmeklējiet zobārstu, ja zināt, ka kāds no zobiem ir nolūzis, kustīgs, vai zobu kronīši nav stabili. Lūdzu, neatstājiet operācijas laikā mutē zobu protēzes pat tādas, kas šķietami labi turas. Operācijas laikā, mazinoties mēles muskuļu tonusam, anesteziologam var rasties nepieciešamība Jūsu kaklā ievadīt elpināšanas caurulīti. Kustīgi un nestabili zobi var tik bojāti.

Pierakstieties konsultācijai pie anesteziologa!

Ja Jums ir vairākas ar paredzēto operāciju nesaistītas medicīniskas problēmas, kā piemēram, diabēts, astma, paaugstināts asinsspiediens, sirds darbības traucējumi vai vairogdziedzera saslimšana, lūdzu, informējiet par to savu ārstējošo ārstu un pirms operācijas pierakstieties uz konsultāciju pie ārsta anestezeologa. Tāpat anesteziologa konsultācija pirms iestāšanās stacionārā ieteicama cilvēkiem, kuri vecāki par 60 gadiem.