Vispārējā anestēzija

Tā nodrošina dziļu miegu un vispārēju atsāpināšanu visas operācijas laikā.

Kad veic vispārējo anestēziju?

ORTO klīnikā šo anestēzijas veidu pamatā lieto, veicot muguras operācijas un ceļu artroskopijas.

Kā tas notiek?

Medikamentus, kas izraisa vispārēju anestēziju, ievada vēnā. Jums caur elpošanas masku būs jāelpo skābeklis, līdz iemigsiet aptuveni minūtes laikā dziļā miegā.


rsz_4.jpg  Jūs modīsieties, kad operācija būs galā.

  Kad būsiet cieši aizmidzis, anestziologs var ievadīt jūsu elpceļos caurulīti, uzturot elpošanu. Visu operācijas laiku jūsu  asinsspiedienu, pulsu un elpošanu rūpīgi uzraudzīs gan anesteziologs, gan anestēzijas māsa. Vispārējā anestēzija  nodrošina nekustīgumu operācijas laikā, jūs nejutīsiet sāpes, bet pēc operācijas neatcerēsieties neko no šī procesa.

  Pēcoperācijas aprūpe

  ORTO klīnikas prakse ir pamodināt jūs no anestēzijas operācijas zālē. Tikai pārliecinoties, ka jūtaties labi, jūs nogādās  palātā vai intensīvās terapijas palātā. Atkarībā no operācijas specifikas un ieklausoties jūsu pašsajūtas vērtējumā,  anesteziologs izvēlēsies pretsāpju medikamentus, kas jums būs piemēroti pēcoperācijas periodā.

  Ikdienas praksē Intensīvajā palātā Jūs pirmo diennakti aprūpēs pēc gūžas un ceļu endoprotezēšanām un muguras  fiksācijas operācijām. Šajā palātā turpmāko dienu pēc operācijas ar speciālu ierīču palīdzību tiks uzraudzīta jūsu sirds darbība, elpošana un asinsspiediens. Jūs vairākkārt apmeklēs anesteziologs un medmāsas, lai rūpētos par jūsu pašsajūtu.

Kā jūs jutīsieties īsi pēc operācijas?

Dažas stundas pēc anestēzijas, jūs, iespējams, jutīsiet miegainību, sausumu mutē, sāpes kaklā, jums var būt drebuļi un salšanas sajūta. Ja pēc anestēzijas jums būs slikta dūša, vai vemšana, šos anestēzijas blakus efektus būs iespējams mazināt ar medikamentu palīdzību.

Mūsdienās, ievērojot drošības standartus un lietojot modernu tehnisko nodrošinājumu  ar jaunās paaudzes medikamentiem, vispārējā anestēzija tiek uzskatīta par nekaitīgu un drošu. Tā reti izraisa komplikācijas.

Atsevišķos gadījumos vispārējā anestēzija var izraisīt sekojošas komplikācijas:

  • radīt sāpes kaklā un aizsmakumu, kas pāriet tuvāko dienu laikā;
  • izraisīt koncentrēšanās grūtības un atmiņas pasliktināšanos, kas parasti pāriet mēneša/u laikā;
  • palielināt insulta un infarkta risku un iespēju saslimt ar plaušu infekcijām operācijas un pēcoperācijas periodā.

Maltīte pēc operācijas.

Ja nav citu norādījumu, slikta dūša vai vemšana, vieglu maltīti varat ieturēt ne ātrāk kā 2 – 3 stundas pēc operācijas.