Reģionālā anestēzija

Pašreiz medicīnā reģionālo anestēziju izmanto arvien biežāk, ja vien operācijas specifika nenosaka to veikt vispārējā narkozē.

Reģionālās anestēzijas mērķis ir atsāpināt ķermeņa daļu, kas tiek nodrošināts veicot adatas dūrienu noteiktā ķermeņa apvidū un caur to ievadot anestēzijas medikamentus. Operējamā apvidū jūs nejutīsiet sāpes ne vien operācijas laikā, bet arī līdz pat astoņām stundām pēc tās.

ORTO klīnikā pieejami trīs reģionālās anestēzijas veidi: spinālā, epidurālā un vadu anestēzija.

Kādēļ vērts piekrist reģionālai anestēzijai?

Anesteziologi iedrošina, ka reģionālās anestēzijas procedūra ir nesāpīga, tādēļ bailēm no dūriena nav pamata. Šo anestēzijas veidu uzskata par drošāku, salīdzinot ar vispārējo anestēziju.

Kā tiek veikta reģionālā anestēzija?

Pirms anestēzijas veikšanas pacients saņem nomierinošus medikamentus, kas mazina satraukumu. Reģionālās anestēzijas procedūra ilgst no 5 līdz 10 minūtēm. Paredzētā dūriena vietā, kur  ievada anestēzijas medikamentus, āda tiek dezinficēta. Pilnīgs anestēzijas efekts tiek sasniegts pēc 15 – 20 minūtēm pēc dūriena. Pakāpeniski atsāpinātā ķermeņa daļa kļūst pilnībā nejūtīga.

Reģionālo anestēziju atsevišķos gadījumos nav iespējams veikt noteiktā ķermeņa apvidus anatomisko īpatnību dēļ. To izvērtē anesteziologs.

! Jums nedrīkst veikt reģionālo anestēziju, ja lietojat antikoagulantus - medikamentus, kas samazina asins recēšanu. Laicīgi pirms plānotās operācijas ar ģimenes ārstu vai anesteziologu jums jāvienojas par šo medikamentu lietošanas pārtraukšanu. Kā arī Jums nedrīkst veikt reģionālo anestēziju šādos gadījumos:

  • jūs no tās atsakāties;
  • vietā, kur jāievada atsāpinošie medikamenti, izveidojies iekaisums;
  • organismā ir nepietiekošs cirkulējošā šķidruma tilpums;
  • jūs slimojat ar multiplo sklerozi;
  • esat piedzīvojis ilgstošu, grūti apturamu asiņošanu pēc zobu izraušanas, pēc sīkām traumām, sievietēm menstruāciju laikā;
  • pēdējā gada laikā pārslimota galvas vai muguras smadzeņu infekcija (meningīts, encefalīts, epidurīts).

Maltīte pēc operācijas.

Atkarībā no anestezētās ķermeņa daļas ēst un dzert var atsākt 2 – 4 stundas pēc operācijas. Ja jums ir bijušas anestezētas kājas, varat atsākt ēst un dzert, kad atgūstat jutību un kustības kāju pirkstos.