Sveicam Pasaules Fizioterapijas dienā!

Sveicam Pasaules Fizioterapijas dienā!

8. septembrī visā pasaulē jau tradicionāli atzīmē Pasaules Fizioterapijas dienu. Šogad uzmanība tiek īpaši pievērsta fizioterapeita darbam ar cilvēkiem, kuriem Covid-19 pārslimošana prasa ilgstošu veseļošanos. Dienas mērķis ir vienot un kopīgi izglītot visas pasaules fizioterapeitus.

Lai arī ORTO Klīnikas fizioterapeiti ir specializējušies strādāt ar traumatoloģijas, ortopēdijas, mugurkaula saslimšanu pacientiem, arī pie mums arvien biežāk nonāk cilvēki, kuriem Covid 19 pārslimošana saasinājusi muskuloskeletālas problēmas. Tādiem pacientiem ir mazāk spēka, ātri iestājas elpas trūkums un nogurums fiziskas aktivitātes laikā, bieži saasinās iepriekš ārstētas locītavu problēmas. Turklāt šis problēmu kopums kļūst īpaši aktuāls, vai traucējošs vairākus mēnešus pēc pārslimošanas.

“Rehabilitācija pēc šāda tipa saslimšanām nav mūsu klīnikas specializācija, bet iknedēļu vismaz viens Covid 19 pārslimojis pacients uzsāk darbu ar mūsu fizioterapeitu ar mērķi atgūt spēku, izturību un apmierinošu fizisko formu,” situāciju raksturo Alla Hohlova ORTO Klīnikas Fizioterapijas un rehabilitācijas nodaļas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste. Šādi arī mēs atbalstām Covid 19 pārslimojušos un jūtamies piederīgi šī gada Pasaules Fizioterapijas dienas vadošajai tēmai.

Suminām un godinām mūsu klīnikas fizioterapeitus! Milzīgs paldies par pacietīgo darbu un atbalstu katram ORTO Klīnikas pacientam!