Pasaules Sporta zinātnes konferencē iepazīstina ar Latvijā veiktu pētījumu

ORTO klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova
Rīga

20. – 21. septembrī ORTO klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova Vīnē starptautiskā konferencē, kas veltīta Sporta zinātnei un Tehnoloģijām (International Conference on Sport Sciences Research and Technology Support) iepazīstināja kolēģus ar Latvijā īstenotu pētījumu, kurā pašreiz piedalās.

Savā prezentācijā Guna Semjonova prezentācijā stāstīja par viedo kreklu, kuru izmanto fizioterapeita praksē. Viedā krekla iespējas Guna šobrīd pēta doktorantūras studiju ietvarā.

Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātniekiem Aleksandru Oksu un Alekseju Kataševu un Latvijas uzņēmumu EHO tex, kas specializējas ar sensoriem caurausta auduma ražošanā, Guna Semjonova izstrādājusi īpašu kreklu plecu joslas kustību amplitūdas mērīšanai. Viņas pētnieciskā interese, kas tiek īstenota doktora darba ietvaros, ir objektīvi izvērtēt plecu joslas un pleca locītavas kustības augsta līmeņa aktivitāšu laikā, izmantojot viedā tekstila piedāvātās iespējas.

Potenciālu traumu novēršana sportistiem izvirzīts kā galvenā vērtība dažādu sensoru pētījumu veikšanai un gūto rezultātu analīzei.

Konferencē ar zinātnisko pieredzi dalījās arī pārstāvji no Skandināvijas, Japānas un citām pasaules valstīm.