ORTO Klīnika piedāvā veselības pārbaudes testu jūrniekiem

ORTO Klīnika piedāvā veselības pārbaudes testu jūrniekiem

No 2019. gada ORTO Klīnika piedāvā jūrniekiem veikt vienu no profesijai noteiktajām daudzajām, regulārajām veselības pārbaudēm – Čestera testu - arī pie sevis – klīnikas telpās.

Saskaņā ar Starptautiskās jūrniecības organizācijas norādēm jūriniekiem medicīnas pārbaudes jāveic reizi divos gados. Tās ietver detalizētus redzes, dzirdes, vispārējā veselības stāvokļa un fiziskās sagatvotības izvērtējumus.

Viens no fiziskās sagatavotības izvērtējuma veidiem ir Čestera tests. Ar tā palīdzību nosaka cilvēka spēju veikt fiziski smagu darbu, prognozējot tā ietekmi uz sirds un plaušu darbību ilgtermiņā. Jo mazāk fiziska slodze testa laikā ietekmē abu orgānu darbību, jo drošāk var paļauties, ka slodzes apstākļos tuvākajos gados neattīstīsies saslimšanas.

Čestera testa ietvaros pakāpeniski palielinot intensitāti 10 minūšu intervālā tiek mērīti sirds darbības rādītāji cilvēkam veicot uzkāpšanas un nokāpsānas kustības uz un no 30 cm augsta stepera. Kustības ritmu regulē metronoms, vai skaņu ieraksts. Sirds darbību fiksē, sirds darbības monitors. Izvērtējot rezultātus, ārsts sagatavo slēdzienu par to, vai jūrnieks atbilst Čestera testa rādītājiem, kas ļauj turpmāk doties jūrā.

Čestera tests jau vairāk kā divdesmit gadus tiek praktizēts daudzviet pasaulē, lai izvērtētu tādu profsiju pārstāvju veselību, kuru darba veikšana sasitīta ar smagu fizisku slodzi, piemēram, ugunsdzēsēji, policisti cietumu uzraugi, karavīri.

Pieteikties Čestera testa veikšanai ORTO Klīnikā var zvanot uz klīnikas reģistrsatūru t. 67144013, vai elektroniski aizpildot pieteikuma formu https://orto.lv/lv/kontakti/online-pieteiksanas-vizitei