Klīnikas ārsti - individuālās mācībās Arthrex mācību laboratorijā Minhenē

Juris Brūklis, Evija Veide, Vitolds Jurekvičs, Jānis Viļums

Laikā, kad klātienes mācības ārstu aprindās kļuvušas par retumu, trīs ORTO Klīnikas traumatologi ortopēdi: Vitolds Jurkevičs, Jānis Viļums un Juris Brūklis un operāciju māsa Evija Veide augusta nogalē devās uz Vāciju, Minheni, lai kompānijas Arthrex mācību laboratorijā praktizētu un izmēģinātu jaunas tehnikas un implantu veidus, kuri pielietojami ceļa un pēdas locītavas artoskopiskās operācijās.

Mācību laboratorija ORTO Klīnikas ārstiem bija sagatavojusi praktisku apmācību – dienas garumā dodot iespēju operēt uz mirušu, sevi medicīnai ziedojušu cilvēku ceļu un pēdas locītavām, izmantojot visus pieejamos Arthrex ražotos medicīnas produktus kā arī konsultācijas klātienes no līdzās esošiem firmas pārstāvjiem.

“Šādu praktisku, reālu pieredzi nevar salīdzināt ne ar vieniem, lai cik labiem teorētiskiem kursiem,” vērtē Vitolds Jurkevičs, kurš Arthrex organizētās mācībās piedalās jau ceturto reizi. “Tu nevari eksperimentēt un meklēt labāko risinājumu, operējot dzīvu pacientu. Šeit dienas laikā, drošos apstākļos, nekaitējot nevienam, iespējams izmēģināt un rast savu algoritmu un pieeju pat visretāko operāciju veikšanā,” saka ārsts.

Nopietnāk iedziļinoties pēdas locītavas operāciju tehnikās, Juris Brūklis savukārt vērtē, ka šīs mācības būs ieguvums arī ORTO Klīnikas pacientiem, jo praksē izmēģinātas operācijas ar jaunas paaudzes implaniem, kuru esamība ievērojami atvieglo pacientam veseļošanās procesu. Piemēram, metāla plāksnes, kuras izmanto pirkstu deformāciju taisnošanas operācijās un kuras pēc laika bija jāizņem, nu ir aizstājamas ar implantiem, kuri uzsūcas paši.

ORTO Klīnikas traumatologi, ortopēdi jūtas gandarīt par laiku, kas pavadīts operējot Arthrex mācību laboratorijā, gūto praktisko pieredzi un profesionālu iedvesmu, kuru šoreiz jo īpaši novērtējuši.

Arthrex ir viens no pasaulē vadošajiem medicīnas produktu ražotājiem un attīstītājiem traumatoloģijā, ortopēdijā kā arī medicīniskās tālākizglītības virzītājiem specializācijā.