Jēkabs Grinbergs ar lekciju uzstājas Baltijas fizioterapijas kongresā

Jēkabs Grinbergs

Pagājušajā nedēļas nogalē zoom platformā noritēja pirmais Baltijas fizioterapijas kongress, kas pulcēja dalībniekus un lektorus no vairāk kā 14 pasaules valstīm – pamatā universitāšu pārstāvjus. Šo lektoru vidū – arī Jēkabs Grinbergs ORTO Klīnikas sporta diagnostikas speciālists, ar Spānijā iegūtu maģistra grādu sporta zinātnē un fiziskajā sagatavotībā.  

Jēkaba Gribnerga lekcijas tēma kongresā - “Prioritātēm un fiziskās sagatavotības principi jaunatnes sportā”. “Izskatīju neirofizioloģijas darbību, sākot ar šūnu līmeni un līdz pat praktiskiem principiem vingrošanā,” saka sporta diagnostikas speciālists “Šie principi palīdz izlabot kļūdas kustībā, palīdz uzlabot biomehāniku (kustības kvalitāti), piemēram, skrējienā, lēcienos un to stabilizācijā. Šīs iemaņas ir ļoti būtiskas traumu profilaksei.”

Neskatoties uz pašreiz valdošajiem – attālinātajiem apstākļiem, kongresa dalībnieki, moderatori un lektori aktīvi diskutēja un dalījās pieredzē kongresa uzstādītās vadošās tēmas ievaros – fizioterapija kā iespēja novērst saslimšanas un stiprināt veselību. Liela vērība tika veltīta dzīvesveida saiknei ar saslimšanām un fizioterapeita lomai šīs korelācijas maiņā. Tāpat atsevišķs sarunu bloks bija veltīts šobrīd pasaulē aktuālajam vīrusam un fizioterapeita lomai, lai palīdzētu slimības skartiem pacientiem un cilvēkiem pēc – saslimšanas periodā.