Aktuālākās tendences rehabilitācijā un fizikālajā medicīnā (08.05.2018.)

Dr. Alla Hohlova

Maija pirmajā nedēļā ORTO Klīnikas ārste Alla Hohlova ar stenda referātu piedalījās 21. Eiropas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas kongresā, kas risinājās Lietuvā, Viļņā. Ārstes specializācija ir fizikālās un rehabilitācijas medicīna, un kongress pulcēja šīs un citu jomu profesionāļus – fizioterapeitus, ergoterapeitus u.c, - kuri aprūpē atbilstošus klientus/pacientus visā Eiropā.

Piesātināta un daudzpusīga kongresa programma sešu dienu garumā deva iespēju gūt priekštatu par kopējām tendencēm Eiropas profesionāļu apritē, koncentrētā veidā iepazīt jaunāko zinātnisko pētījumu rezultātus un izpētes virzienus, kā arī gan praktiski, gan teorētiskie iepazīt jaunāko tehnoloģiju spektru.

“Zināšanu un pieredzes apmaiņa, kas notiek šāda kongresa ietvaros, kā arī dalība profesionāļu zinātniskajā apritē, ļauj uzturēt ORTO Klīnikas rehabilitācijas un fizikālās medicīnas pakalpojumus labā līmenī, kas atbilst Eiropas rehabilitācijas centru praksei,” gandarīti saka Alla Hohlova.

Ārstniecības iespēju loks ORTO Klīnikā arvien tiek paplašināts, apgūstot un pacientiem nodrošinot šauri specifiskas metodes, kas ir piemērojamas noteiktu saslimšanu efektīvākai ārstēšanai.

“Piemēram, plānojam klīnikā iegādāties triecienviļņu terapijas aparātu, kas dotu iespēju efektīvāk risināt cīpslu pārslodzes, muskuļu sastiepumu, locītavu nodiluma un stresa lūzumu izraisītas problēmas. Arī kongresā šai ārstniecības metodei tika veltītas vairākas lekcijas, kā arī bija iespēja uzklausīt pieredzējušu kolēģu pieredzi. Šis informācijas kopums sniedz daudzpusīgu ieskatu un zināmu bāzi, lai savā praksē lemtu par metodes pielietošanas lietderīgumu,” saka Alla Hohlova.

Eiropas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas kongress tiek rīkots reizi divos gados. Šoreiz ģeogrāfiskā tuvuma dēļ pasākumus bija Latvijas speciālistu kupli apmeklēts. Nākošais kongress notiks 2020. gadā Serbijā, Belgradā.