Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

ORTO Klīnikas radioloģe piedalās Eiropas radioloģijas biedrības kongresā

Jūnijā, Šveices pilsētā Lugāno risinājās 31. ikgadējais Eiropas Muskuloskeletālās radioloģijas biedrības (ESSR) kongress. Trīs dienu pasākumā piedalījās arī Dr. Anastasija Tarasova ORTO Klīnikas radioloģe. Kongresa vadošā tēma šogad bija veltīta ceļa locītavai un izmeklējumu iespējām ar rentgena, ultrasonogrāfijas un magnētiskās rezonanses starpniecību. Aplūkotas tika gan reimatoloģijas, gan traumatoloģijas, ortopēdijas jomai raksturīgas diagnozes un dažādu vecuma grupu pacienti.

“Ļoti novērtēju praktiskās nodarbības reimatoloģijas slimību radioloģiskajā diagnosticēšanā, kur mēs katrs savā datorā varējām rūpīgi vērot, kam izmeklējumos jāpievērš īpaša uzmanība un kādas smalkas nianses var palīdzēt diagnosticēšanā,” vērtē Dr. Tarasova “Latvijā līdzīgi kā citviet pasaulē arvien pieaug reimatoloģijas pacientu skaits un ir ļoti būtiski laicīgi atpazīt saslimšanu, lai sāktu atbilstošu ārstēšanu un ierobežotu slimības progresēšanu.”

Atsevišķa tēma pasākumā tika veltīta onkoloģijai traumatolģijā, ortopēdijā un pazīmēm, kas ļauj pamanīt audzēja attīstību  tā sākumstadijā.

Ar gandarījumu ārste novērtēja,  ka kongresā vairākkārt izskanējušais aicinājums radiologiem strādāt komandā ar citiem speciālistiem, savstarpēji konsultēties un kopīgi sadarboties ar ārstiem, kuru pacientus tie izmeklē, reālā praksē īstenots ORTO Klīnikā kopš tās pirmsākumiem.

Nākamais ESSR kongress risināsies pēc gada Francijā, Tulūzā un būs veltīts radioloģiskiem izmeklējumiem sportā.


Jūs varētu interesēt

Starptautisku semināru prakse – tiešsaistes režīmā

Valdis Andersons ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds šodien, 27. augustā piedalās ISAKOS (Starptautiskā Artroskopijas, ceļa ķirurģijas un sporta medicīnas biedrība) organizētā on-line vebinārijā. Vebinārija tēma – Ceļa locītavas osteotomija – neatsverams risinājums locītavas saglabāšanai. Semināru tiešsaistes režīmā vadīs starptautiski atzīti ārsti no Amerikas, Zviedrijas un Apvienotās Karalistes.
Lasīt visu

Kā uzturs ietekmē brūces dzīšanu (audio)

Kāpēc pirms un pēc operācijas jāuzņem vairāk kaloriju? Ko un vai ēst, ja sliktas pašsajūtas dēļ negribās? Kādi pārtikas produkti veicina traumas un operētas brūces dzīšanu?
Lasīt visu
1 2 3 328
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram