Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

ORTO klīnikas ārsti par artīta ārstēšanu žurnālā Doctus

Ārstu un farmaceitu žurnāla Doctus oktobra numurā publicēts ORTO klīnikas reimatoloģes, Annas Mihailovas un traumataloga-ortopēda, Vitolda Jurkeviča kopīgi veidots raksts Locītavu sāpju un artrītu ārstēšana.

Artrīts ir hronisks vai akūts locītavu iekaisums. Ir vairāk kā 100 veida artrītu, savukārt precīza diagnostika ir vienīgais risinājums, lai mazinātu sāpes un diskomfortu, uzsākot atbilstošu ārstēšanu. 

Vairums artrīta formu nav pilnībā izārstējamas, bet neārstēats, tās rada neatgriezeniskus bojājumus cilvēka veselībai un ķermenim. Zinātniski pētījumi liecina, ka ārstēšana, kas uzsākta pirmo divu gadu laikā pēc artrīta pazīmju parādīšanās, ir ievērojami efektīvāka par novēloti uzsāktu ārstēšanu. Artīts, kas nav pārgājis sešu nedēļu laikā, tiek uzskatīts par hronisku.

Artīta ārstēšana ir komplekss process, kurā iesaistās ne vien vairāku specializāciju veselības aprūpes speciālisti (ārsti, fizioterapieti, fizikālās terapijas speciālisti), bet svarīga loma ir arī pacientam un viņa centieniem izmainīt savu dzīvesveidu, ieradumus un ēdienkarti.

Artrīta ārstēšana sevī ietver trīs galvenos uzdevumus:

  • Sāpju kontroli,
  • Iekaisuma procesa apturēšanu,
  • Locītavas funkcijas saglabāšana un uzlabošana.

Konkrētas artrīta ārstēšanas iespējas varat izzināt abu ORTO klīnikas ārstu kopīgi veidotajā publikācijā. Šī gada jūnija Doctus numurā bija lasāms abu ārstu raksts Locītavu veselība. Kā atšķirt traumatiskas sāpes no artrīta sāpēm?


Jūs varētu interesēt

Aicinām fizioterapeitus uz manuālās terapijas semināru janvārī!

Piedāvājam fizioterapeitiem iespēju apgūt dziļākas zināšanas manuālājā terapijā un aicinām uz semināru “Mugurkaula jostas daļa un sakroileakālās locītavas izmeklēšana, diagnostika un manuālo tehniku izmantošanu ārstēšanā”!
Lasīt visu

Žurnāla Veselība janvāra intervija veltīta medicīnas doktorei Annai Mihailovai

Žurnāla Veselība lielā janvāra intervija veltīta medicīnas doktorei Annai Mihailovai ORTO Klīnikas reimatoloģei.
Lasīt visu
1 2 3 323
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram