Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

Implanti bojāta skrimšļa atjaunošanai

Novembra pēdējo nedēļas nogali, Juris Brūklis ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds aizvadīja, padziļināti apgūstot jaunu ārstēšanas pieeju bojātu locītavu skrimšļa atjaunošanai. Šveices uzņēmums Geistlich Pharma AG, kas izstrādājis dabīgu implantu bojātu, nodilušu skrimšļu atjaunošanai, Polijā, Poznaņā organizēja praktiskas mācības aptuveni 20 traumatologiem, ortopēdiem no visas pasaules, dodot iespēju padziļināti apgūt risinājumus skrimšļu implantu pielietošanā. Pašreiz tie tiek sekmīgi izmantoti bojāta gūžas, ceļa un pēdas locītavas skrimšļa atjaunošanai. 

“Specializējos pēdas ķirurģijā, un mana interese bija iedziļināties implantu pielietošanā ne vien pēdas locītavā, bet arī pēdas pirkstu locītavu atjaunošanā,” saka Juris Brūklis “Šie dabīgie implanti – jeb dabīga kalogēna matrica – ir veids, kā pacientiem, kuriem ir bojāts skrimslis, pēc iespējas atjaunot dabīgo locītavu stāvokli un dzīves kvalitāti. Darbojos ar šādiem implantiem Vācijā, klīnikā, kurā strādāju deviņus gadus, kā arī jau vairāk kā gadu praktizējam šo pieeju arī ORTO Klīnikā. 

Maniem pacientiem nereti nodilst un rada sāpes tieši kājas pirkstu locītavas, tādēļ bija būtiski un izzinoši meklēt risinājumus arī šo locītavu skrimšļu ārstēšanai ar jaunajiem skrimšļa implantiem. Šķiet, tas varētu būt ļoti perspektīvi,” saka Juris Brūklis. 

Geistlich Pharma AG dabīgās kalogēna matricas klīniskā praksē pasaulē veiksmīgi pielietotas jau desmit gadus. Arī ORTO Klīnikā nepilnu divu gadu laikā veikto operāciju rezultāti apliecina, ka šī ir iespēja apturēt skrimšļu nodilumu (artrozi), atjaunojot pašu skrimsli, kas līdz šim medicīnas praksē nebija iespējams, vai arī risinājumi nebija pārliecinoši. 

Foto: Dr. Brūklis pirmais no kreisās puses kopā ar kolēģiem un  vienu no vadošajiem mācību pasākuma pasniedzējiem D.Mark Farndon no Lielbritānijas, kurš specializējies potītes skrimšļu atjaunošanā.


Jūs varētu interesēt

Kopā ar pasaules ekspertiem formulē pacientu izmeklēšanas kritērijus

ORTO Klīnikas reimatoloģe dr. med. Anna Mihailova no 6. – 8. aprīlim Madridē piedalījās reimatoloģijas ekspertu forumā. Tikšanās mērķis bija izstrādāt kritērijus psoriātiskā artrīta ultrasonogrāfiskai novērošanai. Starptautiska reimatoloģijas ekspertu grupa 35 ārstu sastāvā pasaules reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative aicināta kopīgi formulēja kritērijus, pēc kuriem vadoties izmeklēt psoriātiskā artrīta pacientus.
Lasīt visu

Apmeklētāju ierobežojums klīnikā!

Lūdzam ņemt vērā: ja Jums, vai tuvam cilvēkam paredzēta operācija ORTO Klīnikā:
Lasīt visu
1 2 3 313
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram