Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Pasaules reimatologus vieno vēlme paplašināt iespējas pacientu ārstēšanā

Dr. Med. Anna Mihailova ORTO Klīnikas reimatoloģe piedalījās vienā no ievērojamākiem saietiem reimatologu apritē – ACR/ARHP Amerikas Reimatoloģijas kolēģijas rīkotajā ikgadējā pasākumā, kas no 19. līdz 24. oktobrim notika Amerikā, Čikāgā.

Šis ir viens no vērienīgākajiem vispasaules reimatologu ikgadējas tikšanās galamērķiem, kas šogad pulcēja ap 16 000 speciālistu no 100 pasaules valstīm. Speciālisti tikās, lai apmeklētu kādu no vairākiem simtiem izglītojošu pasākumu un lekciju un iepazītos ar pasākuma izstāžu stendos piedāvāto. Šis reimatologu pasākums apvieno jaunāko – pētījumu, tehnoloģiju, farmakoloģijas, diagnostikas un ārstēšanas taktikas izvēlē.

“Šāda mēroga profesionāļu salidojums, kuru apmeklē un kurā uzstājas visas pasaules reimatoloģijas speciālisti, ir ne vien bagātīga jaunumu apmaiņas vieta, bet arī rada sajūtu un pamatotu pārliecību, ka visur pasaulē saskaramies ar līdzīgām problēmām, un visi meklējam risinājumus,” saka Anna Mihailova “Reimatoloģijā joprojām vēl ir gana daudz neizprastā un neatklātā. Šādā, šķietami, vērienīgā pasākumā ir iespēja arī ļoti privāti tikties ar tuviem kolēģiem, kuri strādā dažādās pasaules valstīs un sarunājoties gūt apstiprinājumu, ka mūs uztrauc vienas un tās pašas problēmas. Piemēram, ārstējot artrīta pacientu un ievērojot visus medicīnā zināmos algoritmus, vienalga rodas situācijas, kad cilvēkam turpina pampt ceļu locītavas, lai gan norit ārstēšana un tā nevajadzētu notikt. Tad patstāvīgi jāmeklē savs risinājums konkrētajam pacientam un situācijai. Brīnišķīgi, ja šādā brīdī varu piezvanīt kolēģei un draudzenei Amerikā, izstāstīt, ko esmu darījusi un, zinot, ka arī viņa saskaras ar tādām pat situācijām, iespējams, sarunā dzirdēt vēl kādu domu, kas man vēl nebija ienākusi prātā meklējot risinājumu. Šajā pasākumā mēs varējām kopā, šaurā lokā, draudzīgi un ieinteresēti noskaņotu speciālistu sarunās klātienē runāt par šiem un līdzīgiem gadījumiem, no jauna pārliecinoties, ka medicīnā nav universālu un simtprocentīgu garantiju nesošu risinājumu. Mēs visi tādus meklējam un brīžam saskaramies ar to, ka nezinām, kā rīkoties tālāk. Šāda kopā būšana dod pleca sajūtu un vienlaikus spēku un motivāciju turpināt meklēt vēl neatklātus risinājumus, kas palīdzētu mums visiem,” saka Anna Mihailova.

Pēc kongresā pavadītajām dienām, apmeklējot lekcijas, meistarklases, profesionālas izstādes un daudz komunicējot ar kolēģiem, ārste kā ikreiz uzkrāj informācijas apjomu, kuru pēc tam pārdomājot un sistematizējot, pielieto ikdienas darbā strādājot ar pacientiem.

Nākamā tik vērienīga vispasaules reimatologu tikšanās notiks 2019. gada novembrī Atlantā.


Jūs varētu interesēt

Reimatoloģijas realitāte Latvijā - raksts žurnālā "Medicus Bonus"

Vai Latvijā ir par maz reimatologu? Vai varbūt mēs paši uz savu roku nolemjot meklēt neskaidriem simptomiem skaidrojumu pie šī speciālista, radām garas rindas un ilgas gaidīšanas apstākļus? Ko domā paši reimatolgi un citi speciālisti – šiem jautājumiem veltīts diskusiju raksts žurnāla “Medicus Bonus” novembra numurā. Reimatologu viedokli rakstā pārstāv Anna Mihailova, ORTO Klīnikas reimatoloģe.
Lasīt visu

Jauns ultrasonogrāfijas aparāts ORTO Klīnikas filiālē Daugavpils

ORTO Klīnikas filiālē Daugavpils uzstādīts jaunākās paaudzes Philips ultrasonogrāfijas aparāts Epic. Tas dod iespēju saņemt vēl precīzākus izmeklējumu rezultātus un apstiprināt diagnozi.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram