Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

ORTO Klīnikas radioloģe piedalās Eiropas radioloģijas biedrības kongresā

Jūnijā, Šveices pilsētā Lugāno risinājās 31. ikgadējais Eiropas Muskuloskeletālās radioloģijas biedrības (ESSR) kongress. Trīs dienu pasākumā piedalījās arī Dr. Anastasija Tarasova ORTO Klīnikas radioloģe. Kongresa vadošā tēma šogad bija veltīta ceļa locītavai un izmeklējumu iespējām ar rentgena, ultrasonogrāfijas un magnētiskās rezonanses starpniecību. Aplūkotas tika gan reimatoloģijas, gan traumatoloģijas, ortopēdijas jomai raksturīgas diagnozes un dažādu vecuma grupu pacienti.

“Ļoti novērtēju praktiskās nodarbības reimatoloģijas slimību radioloģiskajā diagnosticēšanā, kur mēs katrs savā datorā varējām rūpīgi vērot, kam izmeklējumos jāpievērš īpaša uzmanība un kādas smalkas nianses var palīdzēt diagnosticēšanā,” vērtē Dr. Tarasova “Latvijā līdzīgi kā citviet pasaulē arvien pieaug reimatoloģijas pacientu skaits un ir ļoti būtiski laicīgi atpazīt saslimšanu, lai sāktu atbilstošu ārstēšanu un ierobežotu slimības progresēšanu.”

Atsevišķa tēma pasākumā tika veltīta onkoloģijai traumatolģijā, ortopēdijā un pazīmēm, kas ļauj pamanīt audzēja attīstību  tā sākumstadijā.

Ar gandarījumu ārste novērtēja,  ka kongresā vairākkārt izskanējušais aicinājums radiologiem strādāt komandā ar citiem speciālistiem, savstarpēji konsultēties un kopīgi sadarboties ar ārstiem, kuru pacientus tie izmeklē, reālā praksē īstenots ORTO Klīnikā kopš tās pirmsākumiem.

Nākamais ESSR kongress risināsies pēc gada Francijā, Tulūzā un būs veltīts radioloģiskiem izmeklējumiem sportā.


Jūs varētu interesēt

Kāds stress izraisa stresa lūzumu? (audio)

Kaula iekšpuse atgādina poraino šokolādi vai Eifeļa tornim līdzīgu konstrukciju, kas veidota no daudzām, mazām detaļām. Kad kaulam mūsu sagādātā slodze "šķiet" par lielu, vai ilgstošu, šīs mazās detaļas ieplīst, rodas iekaisuma process, kas izpaužas nepatīkamās, traucējošās sajūtās. Šīs tad arī ir pirmās stresa lūzuma pazīmes.
Lasīt visu

Noslēdzam augustu ar konferenci Daugavpils speciālistiem

Saulainā un karstā piektdienas pēcpusdienā, 26.08. vadījām konferenci Latgales reģiona ģimenes ārstiem, fizioterapeitiem un citiem funkcionāliem speciālistiem.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram