Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

ORTO klīnikas ārsti par artīta ārstēšanu žurnālā Doctus

Ārstu un farmaceitu žurnāla Doctus oktobra numurā publicēts ORTO klīnikas reimatoloģes, Annas Mihailovas un traumataloga-ortopēda, Vitolda Jurkeviča kopīgi veidots raksts Locītavu sāpju un artrītu ārstēšana.

Artrīts ir hronisks vai akūts locītavu iekaisums. Ir vairāk kā 100 veida artrītu, savukārt precīza diagnostika ir vienīgais risinājums, lai mazinātu sāpes un diskomfortu, uzsākot atbilstošu ārstēšanu. 

Vairums artrīta formu nav pilnībā izārstējamas, bet neārstēats, tās rada neatgriezeniskus bojājumus cilvēka veselībai un ķermenim. Zinātniski pētījumi liecina, ka ārstēšana, kas uzsākta pirmo divu gadu laikā pēc artrīta pazīmju parādīšanās, ir ievērojami efektīvāka par novēloti uzsāktu ārstēšanu. Artīts, kas nav pārgājis sešu nedēļu laikā, tiek uzskatīts par hronisku.

Artīta ārstēšana ir komplekss process, kurā iesaistās ne vien vairāku specializāciju veselības aprūpes speciālisti (ārsti, fizioterapieti, fizikālās terapijas speciālisti), bet svarīga loma ir arī pacientam un viņa centieniem izmainīt savu dzīvesveidu, ieradumus un ēdienkarti.

Artrīta ārstēšana sevī ietver trīs galvenos uzdevumus:

  • Sāpju kontroli,
  • Iekaisuma procesa apturēšanu,
  • Locītavas funkcijas saglabāšana un uzlabošana.

Konkrētas artrīta ārstēšanas iespējas varat izzināt abu ORTO klīnikas ārstu kopīgi veidotajā publikācijā. Šī gada jūnija Doctus numurā bija lasāms abu ārstu raksts Locītavu veselība. Kā atšķirt traumatiskas sāpes no artrīta sāpēm?


Jūs varētu interesēt

Vitolda Jurkeviča portretintervija LR1

Latvijas radio raidījumā Monopols, 5. septembrī viesojās Vitolds Jurekvičs ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds. Par darbu, draudzību, mūziku un sportu – sarunas atkārtojumu var noklausīties šeit:
Lasīt visu

Kas nosaka ilgu mūžu pleca locītavai? (audio)

Ja Tev sāp pleca locītava, ieklausies! Šajā podkāsta sarunā ar Andreju Elksniņu - Finogejevu uzzināsi, kādēļ pie traumatologa, ortopēda sāpju gadījumā vērts doties neatliekot.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram