Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Klīnikas ārsti – individuālās mācībās Arthrex mācību laboratorijā Minhenē

Laikā, kad klātienes mācības ārstu aprindās kļuvušas par retumu, trīs ORTO Klīnikas traumatologi ortopēdi: Vitolds Jurkevičs, Jānis Viļums un Juris Brūklis un operāciju māsa Evija Veide augusta nogalē devās uz Vāciju, Minheni, lai kompānijas Arthrex mācību laboratorijā praktizētu un izmēģinātu jaunas tehnikas un implantu veidus, kuri pielietojami ceļa un pēdas locītavas artroskopiskās operācijās.

Mācību laboratorija ORTO Klīnikas ārstiem bija sagatavojusi praktisku apmācību – dienas garumā dodot iespēju operēt uz mirušu, sevi medicīnai ziedojušu cilvēku ceļu un pēdas locītavām, izmantojot visus pieejamos Arthrex ražotos medicīnas produktus, kā arī konsultācijas klātienes no līdzās esošiem firmas pārstāvjiem.

“Šādu praktisku, reālu pieredzi nevar salīdzināt ne ar vieniem, lai cik labiem teorētiskiem kursiem,” vērtē Vitolds Jurkevičs, kurš Arthrex organizētās mācībās piedalās jau ceturto reizi. “Tu nevari eksperimentēt un meklēt labāko risinājumu, operējot dzīvu pacientu. Šeit dienas laikā, drošos apstākļos, nekaitējot nevienam, iespējams izmēģināt un rast savu algoritmu un pieeju pat visretāko operāciju veikšanā,” saka ārsts.

Nopietnāk iedziļinoties pēdas locītavas operāciju tehnikās, Juris Brūklis savukārt vērtē, ka šīs mācības būs ieguvums arī ORTO Klīnikas pacientiem, jo praksē izmēģinātas operācijas ar jaunas paaudzes implaniem, kuru esamība ievērojami atvieglo pacientam veseļošanās procesu. Piemēram, metāla plāksnes, kuras izmanto pirkstu deformāciju taisnošanas operācijās un kuras pēc laika bija jāizņem, nu ir aizstājamas ar implantiem, kuri uzsūcas paši.

ORTO Klīnikas traumatologi, ortopēdi jūtas gandarīt par laiku, kas pavadīts operējot Arthrex mācību laboratorijā, gūto praktisko pieredzi un profesionālu iedvesmu, kuru šoreiz jo īpaši novērtējuši.

Arthrex ir viens no pasaulē vadošajiem medicīnas produktu ražotājiem un attīstītājiem traumatoloģijā, ortopēdijā, kā arī medicīniskās tālākizglītības virzītājiem specializācijā.


Jūs varētu interesēt

Nežēlīgā loterija – kaulu onkoloģija (podkāsts)

Kaulu cistas – labdabīgas, vai ļaundabīgas? Kad ir pamats uztraukties? Kā izskatās audzējs un kādēļ ārsts to operācijas laikā neredz? Kādēļ atturīgu lietišķumu neuztvert kā nejūtību, bet apzināties, ka operējoša onkologa uzdevums ir veltīt visu uzmanību, prātu un spēkus tam, lai uzveiktu audzēju? Cik mēnešus pirms operācijas komanda sāk gatavoties un cik reizes operējošais onkologs […]
Lasīt visu

Aicinām ģimenes ārstus pietiekties rudens semināriem ORTO Klīnikā!

● Ceļa, gūžas, pēdas un pleca locītavas saslimšanas un mūsdienīgas ārstēšanas iespējas  (četru semināru cikls bāzēts klīniskos gadījumos) un ●  Diagnostiskas, ārstēšanas un novērošanas īpatnības slimniekiem ar iekaisuma artrītiem, podagru, osteoartrītiem reimatologa un traumatologa, ortopēda, skatījumā  kas notiks šoruden/šoziem ORTO Klīnikā, Rīgā, Bukultu ielā 1 a, 3. stāva zālē!
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram