Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

ORTO Klīnikā sāk konsultēt uztura speciāliste

Jūlijā ORTO Klīnikā pacientus sāk pieņemt uztura speciāliste Elizabete Mūrniece. No personīgās pieredzes viņa zina, ko nozīmē operācija, kustību ierobežojumi un pieņemšanās svarā. “Kad man operēja mugurkaulu, krietni pieņēmos svarā un ļoti par to skumu. Tas padarīja šo laiku vēl grūtāku. Lai atgūtu savu normālo svaru, pagāja divi gadi,” saka Elizabete. Domājot par cilvēkiem pēcoperācijas periodā, speciāliste piedāvā palīdzēt pārskatīt ēšanas ieradumus, lai šis laiks paietu pēc iespējas līganāk un neradītu liekus emocionālus pārdzīvojumus.

“Par diētas speciālistiem sabiedrībā valda ačgārns priekšstats  – viņi padarot ēšanu sarežģītu un negaršīgu. Drīzāk – tieši otrādi. Ēšana kļūst daudzveidīgāka, apzinātāka.” saka speciāliste. Viņa min vienkāršu piemēru: “Uzkāpiet sporta zālē uz skrejceliņa un noskrieniet pusstundu. Palūkojieties, cik maz kaloriju būsiet sadedzinājuši, bet, cik daudz pūļu un spēka ieguldījuši! Kad cilvēks saprot, kaloriju attiecību pret savām fiziskām aktivitātēm, viņš arī lieku reizi padomā, vai tiešām kūkas gabals vai burgers ar mērcītēm ir pašreiz tik vajadzīgi.”

Speciāliste ir atvērta palīdzēt koriģēt ēdienu izvēli un turpmāko ēšanas plānu ne tikai pēc operācijām, bet arī cilvēkiem, kuru:

  • ikdienas ritms ir neveselīgs,
  • mokās ar alerģijām,
  • produktu nepanesību,
  • sliktu vēdera darbību,
  • slimo ar hroniskām slimībām,
  • vai vienkārši nespēj iedomāties dzīvi bez ikdienas saldumiem.

“Jā, arī izteikta vēlme pēc saldumiem liecina par to, ka cilvēka ēdienkartē kaut kas nav pareizi,” saka speciāliste “Veselīgi ir tad, ja saldumus neprasās.”

Uztura speciāliste ir gana skeptiska attiecībā uz modes diētām un iesaka pirms kādu izvēlēties, konsultēties par individuālo lietderīgumu un veselīgumu. “Ēšana nekādā ziņā nav kampaņveida pasākums,” saka speciāliste. Viņa nereti jautā cilvēkiem, kuri “sēž uz diētas”:  vai tu spēsi ieturēt šādu režīmu arī pēc gada un pieciem? Ja ne, tad diētai ir maz jēgas.

Uztura speciālistes pirmreizējā vizīte ORTO Klīnikā ilgst no 45 – 60 min. Pacienti ir aicināti tai iepriekš sagatavoties, vismaz trīs dienas pirms veidojot ēšanas dienasgrāmatu: pierakstot ikvienu savu ēšanas laiku un apēsto. Jāpiefiksē arī nelielās uzkodas (kafija ar pienu, cukuru, cepums, jogurts utml.) un alkohola glāzes. Plašāka informācija, kā gatavoties uztura speciālista vizītei: http://orto.lv/pakalpojumi/arsta-konsultacijas

Vizītes laikā kopīgi tiks pārskatīti ēšanas ieradumi, iecienītiem neveselīgiem produktiem meklētas individuālā izpratnē – garšīgas, veselīgākas alternatīvas. Rezultātā būsiet izveidojuši jaunu, pārdomātāku ēšanas plānu.

Pieraksts pie uztura speciālistes: t. 67144013


Jūs varētu interesēt

Kaulā atklāta cista – kā jārīkojas? (audio)

Šī gada noslēdzošā klīnikas audio sarunu cikla epizode veltīta cistām kaulos. Kādēļ tās veidojās? Vai sastopamas tikai bērniem un pusaudžiem, vai tomēr arī pieaugušajiem? Kā rīkoties, ja rentgena aprakstā minēts vārdu salikums “kaula cista”?
Lasīt visu

Seminārs “Priekšējās krusteniskās saites plīsumi un Hamstringu muskuļu traumu profilakse”

Aicinām fizioterapeitus uz praktisku semināru decembrī Priekšējās krusteniskās saites plīsumu un Hamstringu muskuļu traumu profilakse!
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram