Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Implanti bojāta skrimšļa atjaunošanai

Novembra pēdējo nedēļas nogali, Juris Brūklis ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds aizvadīja, padziļināti apgūstot jaunu ārstēšanas pieeju bojātu locītavu skrimšļa atjaunošanai. Šveices uzņēmums Geistlich Pharma AG, kas izstrādājis dabīgu implantu bojātu, nodilušu skrimšļu atjaunošanai, Polijā, Poznaņā organizēja praktiskas mācības aptuveni 20 traumatologiem, ortopēdiem no visas pasaules, dodot iespēju padziļināti apgūt risinājumus skrimšļu implantu pielietošanā. Pašreiz tie tiek sekmīgi izmantoti bojāta gūžas, ceļa un pēdas locītavas skrimšļa atjaunošanai. 

“Specializējos pēdas ķirurģijā, un mana interese bija iedziļināties implantu pielietošanā ne vien pēdas locītavā, bet arī pēdas pirkstu locītavu atjaunošanā,” saka Juris Brūklis “Šie dabīgie implanti – jeb dabīga kalogēna matrica – ir veids, kā pacientiem, kuriem ir bojāts skrimslis, pēc iespējas atjaunot dabīgo locītavu stāvokli un dzīves kvalitāti. Darbojos ar šādiem implantiem Vācijā, klīnikā, kurā strādāju deviņus gadus, kā arī jau vairāk kā gadu praktizējam šo pieeju arī ORTO Klīnikā. 

Maniem pacientiem nereti nodilst un rada sāpes tieši kājas pirkstu locītavas, tādēļ bija būtiski un izzinoši meklēt risinājumus arī šo locītavu skrimšļu ārstēšanai ar jaunajiem skrimšļa implantiem. Šķiet, tas varētu būt ļoti perspektīvi,” saka Juris Brūklis. 

Geistlich Pharma AG dabīgās kalogēna matricas klīniskā praksē pasaulē veiksmīgi pielietotas jau desmit gadus. Arī ORTO Klīnikā nepilnu divu gadu laikā veikto operāciju rezultāti apliecina, ka šī ir iespēja apturēt skrimšļu nodilumu (artrozi), atjaunojot pašu skrimsli, kas līdz šim medicīnas praksē nebija iespējams, vai arī risinājumi nebija pārliecinoši. 

Foto: Dr. Brūklis pirmais no kreisās puses kopā ar kolēģiem un  vienu no vadošajiem mācību pasākuma pasniedzējiem D.Mark Farndon no Lielbritānijas, kurš specializējies potītes skrimšļu atjaunošanā.


Jūs varētu interesēt

Olimpiskais čempions dala uzvaras prieku ar savu ķirurgu

Edgars Krūmiņš 3X3 basketbolists, Olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs, šodien ienāca paspiest roku savam ķirurgam Jānim Viļumam ORTO Klīnikas traumatologam, ortopēdam.
Lasīt visu

Plaukstas artopātija (audio)

Locītavu un cīpslu iekaisums, ko medicīnā apzīmē ar vispārinājumu – artopātijas - kādēļ slēdzienos lasām tik nekonkrētu diagnozi? Pie kāda speciālista meklēt palīdzību un risinājumu? Kuras locītavas biežāk cieš?
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram