Proteīnu injekcija - augšanas faktora jeb ar trombocītiem bagātinātas plazmas ievadīšana bojātajā locītavā. No pacienta ņem15 ml asins paraugu, to ievieto īpašā centrifūgā. Asins parauga apstrādes rezultātā plazma atdalās no trombocītiem – to skaits šīs procedūras laikā palielinās līdz pat desmit reizēm. No pacienta asinīm un trombocītu koncentrāta veido ievadāmo injekciju. Lai arī nav pilnībā izpētīta augšanas faktoru iedarbība, tomēr īstermiņā veikti pētījumi liecina, ka tas veicina iekaisuma mazināšanu un audu atjaunošanos.
Proteīna injekcijas aktīvi izmanto medicīnas jomās, kur ir būtiska audu atjaunošanās procesi, piemēram, mikroķirurģijā kā arī traumatoloģijā - otropēdijā. Lai arī trūkst ilgtermiņa pētījumu, kas apliecinātu proteīnu injekciju viennozīmīgo efektivitāti, veiktie pētījumi uzrāda cerīgus rezultātus proteīnu injekciju pielietojumam hronisku cīpslu iekaisumu, saišu un muskuļu traumu gadījumā, ceļa osteoartrīta, ceļa saišu traumu gadījumā, ārstējot rotatoru manšetes plīsumu.
Uzlabojumi pēc proteīnu injekcijas nav tūlītēji – tie kļūst jūtami dažas nedēļas pēc injekcijas. Sešu mēnešu ietvaros ieteicams veikt ne vairāk kā trīs proteīnu injekcijas. Atšķirībā no steroīdu vai hialuronskābes injekcijām proteīnu injekcija ir potenciāls dziedēt pašu problēmu, tādēļ veiksmes gadījumā pie atsevišķām diagnozēm izdodas novērsts sāpju un iekaisuma cēloni.
Iespējamās blakusparādības. Ņemot vērā, ka proteīnu injekcijas veido no pacienta paša asinīm, tās tiek uzskatītas par relatīvi nekaitīgām. Tomēr jāņem vērā, ka ne pirms ne pēc proteīnu injekcijas nevajadzētu lietot pretiekaisuma medikamentus.
Kopš 2015. gada proteīnu injekcijas ir izņemtas no aizliegto dopinga vielu saraksta, ja to lietošanas nepieciešamību apliecina ārsts. Līdz šim pasaules Antidopinga un Amerikas savienoto valstu anridopinga aģentūras bija ierakstījušas proteīnu injekcijas aizliegto vielu sarakstā, jo proteīnu injekcijas satur augšanas faktoru, kas var iespaidot cilvēka fiziskās spējas un izturības līmeni.