Juhtiv traumatoloogia ja ortopeedia kliinik Baltimaades

+371 6714 4013

ORTO klīnikas anestezioloģes piedalās Eiroanesthesia 2017 (07.06.2017.)

Gūstot ieskatu aktuālākajos jautājumos Eiropas anesteziologu aprindās, ORTO klīnikas Anestezioloģijas nodaļas vadītāja Agnese Ozoliņa un dežūranestezioloģe Marina Šarkele piedalījās Eiropas anesteziologu kongresā Eiroanesthesia 2017, Ženēvā, kas risinājās no 3. līdz 5. jūnijam. Kā nozīmīgāko katra gada notikumu jomas profesionāļu aprindās, kongresu rīko Eiropas Anesteziologu biedrība (European Society of Anesthesiology (ESA). Kongresu apmeklē ap 6 000 profesijas pārstāvju.

Paplašinās anesteziologa atbildības loks

Šī gada kongress iezīmēja vairākas aktualitātes. “Pakāpeniski mainās anesteziologa loma pacienta aprūpē,” saka Agnese Ozoliņa “Tā vairs neaprobežojas ar atsāpināšanu operāciju zālē. Līdzīgi kā to praktizējam arī ORTO klīnikā, arī citur Eiropā anesteziologi iesaistās pacienta veselības stāvokļa izvērtēšanā pirms operācijas, lai maksimāli paredzētu un varētu laikus novērst dažādus riskus, kas saistīti ar blakus slimībām, vai vispārējo veselības stāvokli.”

Tik pat liela loma ir anesteziologam arī pēc-operācijas periodā, izvēloties medikamentus un risinājumus, lai maksimāli mazinātu trombembolijas risku, hronisku baksusaslimšanu paasinājumus un sāpes . Dažādu medikamentu grupu un atsāpināšanas tehniku kombināciju profesionāļu aprindās dēvē par – multimodālu. Multimodāla pieeja atsāpināšanai –bija viena no šī gada Eiropas anesteziologu kongresa aktualitātēm.

Pēc operācijas nedrīkst ļaut sāpēt!

“Ir zinātniski pierādīts – ja pacients pēc operācijas cieš no sāpēm, tas negatīvi ietekmē operācijas rezultātu – brūce sliktāk dzīst, cilvēks sliktāk jūtās, ilgāks laiks jāpavada slimnīcā. Tas savukārt ietekmē cilvēka emocionālo pašsajūtu, kas var pāraugt trauksmē un depresijā,” saka Agnese Ozoliņa.

Laicīgas sāpju mazināšanas nozīmība bija starp nopietni izvērstajām tēmām kongresa ietvaros, vēršot uzmanību uz to, ka sāpes, kas nav novērstas trīs nedēļu laikā, maina cilvēka smadzeņu darbību un padara sāpju ierobežošanu sarežģītu un mazāk efektīvu.

Arvien mazāk izvēlas vispārējo anestēziju

Balstoties pētījumos, pēdējā desmitgadē arvien lielāku nozīmi anesteziologu darbā ieņem reģionālā anestēzija – īpaši perifēro nervu bloku anestēzija. Ar to biežāk cenšas aizstāt vispārējo anestēziju, sevišķi augsta riska pacientiem.“Pacientam pirmajā brīdī bieži šķiet pieņemamāk, ka viņš operāciju vispārējās anestēzijas iespaidā pat neatcerēsies, tomēr reģionālā anestēzija, tai skaitā spinālā anestēzija, ir ievērojami nekaitīgāka veselībai, tai ir mazāk blakus parādību un tā labvēlīgāk iespaido arī atveseļošanās procesu,” saka Agnese Ozoliņa, skaidrojot reģionālās anestēzijas vērtību.

“Tādēļ arī ORTO klīnikā dažāda veida operācijās arvien biežāk sākam ieviest pašreiz par visnekaitīgāko anestēzijas veidu atzīto – perifēro bloku anestēziju vai kombinējam to ar vispārējo anestēziju atsāpināšanai pēc operācijas,” saka Agnese Ozoliņa, uzsverot, ka šis anestēzijas veids anesteziologu aprindās tiek atzīsts par ļoti piemērotu traumatoloģijā, ortopēdijā. Atsāpinošie medikamenti ar adatas palīdzību tiek ievadīta līdzās nervam, kurš inervē operējamo ķermeņa daļu, padarot atsāpināto vietu nejūtīgu. Šādi lokāli tiek atsāpināta tikai operējamā ķermeņa daļa.

Kongresa laikā Šveicē darbs tika organizēts 17 tematiskos blokos ietverot jaunāko pētījumu prezentācijas, meistarklases, inovatīvo tehnoloģiju, zinātnes sasniegumu un zāļu pārskatus, aktuālākās diagnostikas un risku izvērtēšanas stratēģijas un iespēju tikties ar kolēģiem un anestezioloģijas elites pārstāvjiem klātienē.

2018. gada Eiropas anesteziologu kongress Eiroanesthesia notiks no 2. – 4. jūnijam Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā.


Jūs varētu interesēt

Laicīga zīdainīša gūžas locītavas pārbaude var glābt no operācijas (17.10.2017.)

Zīdainīšus ar aizdomām par iedzimtām gūžas locītavas problēmām (displāziju) ārstam ir jānosūta uz ultrasonogrāfijas izmeklējumu. Atšķirībā no rentgenizmeklējuma, ultrosonogrāfiski attēli skrimšļainās struktūras. Ultrasonogrāfijas izmeklējums ir galvenā metode, lai apstiprinātu izmaiņas locītavā.
Lasīt visu

Jauna ORTO Talks podkāsta sērija (audio)

Tiem, kuri iecienījuši, mašīnā braucot vai pastaigā ejot, klausīties audio ierakstus, - esam sagatavojuši jaunu podkāstu. Mūsu draugi un kolēģi - ārsti no vairākām Eiropas valstīm - tostarp - Zviedrijas un Krievijas - stāsta, kā pašreiz iet pie viņiem - ierobežojumi, sadzīve, situācija medicīnas aprūpē, domas par vīrusu un nākotni. Bez medijiem raksturīgās sensacionalitātes - toties - visai izzinoši.
Lasīt visu
26.01.2023 allkirjastas SIA „ORTO Klīnika“ Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuriga (LIAA) lepingu nr SKV-TL-2023/9 toetuse saamiseks meetme "Rahvusvahelise konkurentsivõime edendamine" raames, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram