Žurnāla Ej vasaras numuruā par pārslodzes traumām

ORTO Klīnikas speciālistes konsultētes raksts par pārslodzes traumām

Starp SUP dēļiem, tālu ceļojumu aprakstiem un praktiskiem padomiem cilvēkiem, kuri mīl dzīvot aktīvi un brīvi, jaunajā žurnāla Ej numurā Allas Hohlovas ORTO Klīnikas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstes konsultēts raksts par pārslodzes traumām.

Tās nereti skar sportiskus cilvēkus, kuri uzticīgi veic vienu un to pašu sporta veidu, piemēram, skriešanu. Ārste norāda, ka šādi tiek noslogotas noteiktas muskuļu grupas, kamēr citas neiesaistītās kļūst arvien vājākas. Jau tā ne viss mūsu ķermenī ir līdzsvarā un stiprākiem muskuļiem ir tendence uzņemties arī tās funkcijas, kuras būtu jāpilda vājākajiem. Rezultātā, ja slodze ir regulāra un intensīva, stiprie muskuļi pārstrādājas, iesaistot šajā procesā arī citas ķermeņa struktūras - cīpslas, saites, kaulus. Rezultātā rodas pārslodzes traumas - sāpes, iekaisumi, plīsumi. 

Speciāliste iesaka - konkrētajā sporta veidā neiesaistīto muskuļa grupu stiprināšanai veltīt vismaz divus treniņus nedēļā. Plašāk žurnāla Ej vasaras izdevumā, kas nupat parādījies preses izdevumu tirdzniecības vietās.