Sarežģītas mugurkaula operācijas turpmāk varēs veikt tikai mugurkaula ķirurgi

mugurkaula ķirurgs

Pacienti ar mugurkaula saslimšanām nereti apjūk, pie kāda speciālista meklēt palīdzību – traumatologa, ortopēda, neirologa vai mugurkaula ķirurga. Lai skaidri nodalītu mugurkaula ķirurga kompetenci, kas prasa padziļinātu izglītību konkrētajā jomā, Latvijā ieviesta medicīnas apakšspecialitāte – mugurkaula ķirurgs, kuras iegūšanu apliecina ar sertifikātu. Turpmāk operācijas, kuru laikā mugurkaulā ievietos implantus, varēs veikt tikai šīs specializācijas ārsti.

Apakšspecialitāti - mugurkaula ķirurgs - varēs iegūt traumatologi, ortopēdi pēc rezidentūras beigšanas savā specializācijā, ejot divu gadu rezidentūru specifiski mugurkaula ķirurģijā.

“Mugurkaula ķirurģija ir ļoti sarežģīta joma, kurā nepieciešamas plašas un specifiskas zināšanas. Tās nevar iegūt kursos dažu nedēļu vai mēnešu laikā. Lai pacienti saņemtu maksimāli augstvērtīgāku un drošu aprūpi, bija svarīgi Latvijā nošķirt mugurkaula ķirurga specializāciju un noteikt kritērijus, saskaņā ar kuriem ārsts tādu var iegūt,” saka Artis Gulbis, ORTO Klīnikas mugurkaula ķirurgs, kurš kopā ar kolēģi Kasparu Ruku ir vieni no pirmajiem, kuru darbu apliecina mugurkaula ķirurga sertifikāts.