Ultrasonogrāfija reimatoloģijas pacientu izmeklēšanā (05.07.2017.)

Anna Mihailova

Lai tiktos ar starptautiskiem kolēģiem, kuri savās praksēs – reimatoloģijas pacientu izmeklēšanai izmanto ultrasonogrāfiju, ORTO klīnikas reimatoloģe, doktore Anna Mihailova no 30. jūnija līdz 1. jūlijam piedalījās TUI globālajā forumā – Itālijā. Šaurā ekspertu lokā ārsti pētīja sarežģītus saslimšanas gadījumus, kopīgi tos analizēja, diskutēja par izmeklējumu specifiku un piedalījās meistarklasēs, tā vairojot profesionālo kompetenci ultrasonogrāfijas metodes pielietošanā reimatoloģijas saslimšanu diagnostikā un izvēlētā ārstniecības kursa monitoringā.

TUI (Tagreted Ultrasound Initiative) ir starptautiska izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt reimatologu un citu specialitāšu ārstu izpratni par iespējām, ko darbā ar reimatoloģisko saslimšanu pacientiem sniedz ultrasonogrāfija – padarot, gan diagnostiku, gan ārstniecību precīzāku un mērķtiecīgāku.

“Jau vairākus gadus ikdienā izmantoju ultrasonogrāfijas metodi, konsultējot savus pacientus. Uzkrātā pieredze ļaut to izmantot arvien plašāk. Novērtēju, ka rezultātā ieguvējs ir pacients, jo izdodas rast individuāli efektīvus risinājumus un uzlabot pacientu dzīves kvalitāti,” saka Anna Mihailova.

Forumā piedalījās aptuveni 60 ārstu no Eiropas un Dienvidamerikas valstīm. Latviju pārstāvēja divas reimatoloģes.