Praktizē virkni tehniku ceļa locītavas saišu un menisku operēšanā (24.11.2017.)

Andrejs Finogejevs, ORTO klīnikas traumatolgs

No 21. – 22. novembrim Andrejs Finogejevs, ORTO klīnikas traumatolgs ortopēds papildināja iemaņas Ceļa artroskopijas padzilinātā kursā (EE Knee Arthroscopy IC Course) Anglijas pilsētā Vatfordā Expert Connect centrā. Kursu vadīja divi pasaules profesionāļu aprindās pazīstami atroskopijas eksperti Dr. Gabriels Agārs (Izraēlas Ortopēdu asociācijas prezidents) un Dr. Drors Linders (Amerikas Artroskopijas asociācijas biedrs).

Divu dienu mācību mērķis bija paplašināt operējošo traumatologu, ortopēdu tehniku klāstu ceļa locītavu saišu un menisku operēšanai artroskopiski. Mācības apvienoja gan teorētisko, gan praktisko sadaļu.

“Ņemot vērā nelielo kursa dalībnieku skaitu, man bija brīnišķīga iespēja saņemt individuālās, praktiskas konsultācijas no abiem artroskopijas ekspertiem. Tā medicīnā ir nenovērtējama pieredze,” saka Andrejs Finogejevs. “Šādas mācības dod iespēju arī praksē novērtēt, ka ORTO klīnikā strādājam ar tādiem pat implantiem un veicam tādas pat operācijas kā pasaules vadošajās traumatoloģijas, ortopēdijas klīnikās,” atzina Andrejs Finogejevs.

Atšķirība, ko viņš mācību dienās pamanījis – abi artrsokopijas grandi ir daudz naskāki uz dažādu ceļa locītavas bojājumu ārstēšanu, kamēr ORTO klīnikā ķirurgi izvēlas piesardzīgāku taktiku īpaši menisku un saišu operēšanai – rūpīgi izvērtējot pacienta vecumu, bojājuma veidu un dzīvesveidu. ” saka Andrejs Finogejevs.

“Esmu ļoti gandarīts un iedvesmots no gūtās pieredzes. Domāju - vairākus risinājumus ieviesīsim mūsu klīnikas ikdienas praksē, kas savukārt uzlabos mūsu pacientu dzīves un veselības kvalitāti,” pēc mācībām atzina ārsts.