Andrejs Finogejevs veic veiksmīgāko operāciju Baltijas kolēģu vidū (11.10.2017.)

Dr. Andrejs Finogejevs

Oktobra sākumā Andrejs Finogejevs ORTO klīnikas traumatologs, ortopēds AO Trauma rīkotajos kursos Tallinā Risinājumi sarežģītu, daudzfragmentāru lūzumu ārstēšanā  praktiskajā nodarbībā tika atzīts par profesionālāko citu pieredzējušu kolēģu vidū.

Aizsākot vairāku dienu apmācību tēmu, ārstiem tika dots uzdevums izstrādāt ārstēšanas plānu  un veikt operāciju sarežģītiem, daudzfragmentāriem abu augšstilbu kaulu lūzumiem. Katra ārsta rīcībā bija autentisks manekens (ar ādu, zemādu, asins vadiem nerviem, muskuļu šķiedrām un bojātu kaulu), uz kura veikt operāciju, salikt kopā kaulu fragmentus un ar implantu palīdzību fiksēt. Andreja Finogejeva veiktā operācija un izvēlētie risinājumi tika atzīti par pārliecinošākajiem un saudzīgākajiem. Balvā ārsts saņēma brīvu akreditāciju gada garumā apmeklēt starptautiskās organizācijas AO Trauma rīkotās mācības pasaulē.

Semināra trīs dienu padziļinātas apmācības mērķis, bija praktizējošiem traumatolgiem, ortopēdiem sniegt ieskatu tādu lūzumu ārstēšanā, kas ir daudzfragmentāri, nobīdīti un skar locītavu. Šādu lūzumu ārstēšanai nepieciešamas ne vien zināšanas un prakse, bet arī liela precizitāte izkaisīto kaula fragmentu savietošanā, kā arī atbilstošu fiksējošo materiālu un metožu izvēlē.  Pat neliela kaula daļu nobīde var atstāt iespaidu ne vien uz locītavas kustību amplitūdu nākotnē, bet arī papildus attīstīt slimības, piemēram, artrozi (locītavu virsmu nodilumu). Mācību ietvaros notika gan teorētiskas lekcijas, gan praktisks darbs (operācijas) uz autentiskiem manekeniem, gan gadījumu analīze, kur profesionāļu grupās īpaši sarežģīti lūzumu ārstēšana tika analizēta un diskutēta soli pa solim, apspriežot katra kolēģa izvēlētu taktiku ikvienā ārstēšanas posmā, iespējamās sekas un labāko risinājumu priekšrocības.

“Šī bija ļoti vērtīga pieredze, jo guvu ne vien dziļāku ieskatu ļoti specifiskos kaulu lūzumu jautājumos, bet arī saņēmu vairākas atbildes skeleta biomehānikas jomā, kas man turpmāk palīdzēs ar dziļāku pamatotību izvēlēties ārstēšanas metodi sarežģītam kaula lūzumam,” saka Andrejs Finogejevs.

 No 4. – 6 oktobrim rīkotajā seminārā piedalījās praktizējoši traumatologi, ortopēdi no Baltijas  reģiona valstīm: Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas un Skandināvijas. 

Apmācības rīkotājs AO Trauma ir starptautiska traumatologu, ortopēdu apvienība ar gandrīz 60 gadu vēsturi, kura pastāvīgi  organizē savas specialitātes ārstu apmācību, tikšanās kā arī pasaulē jaunāko metožu, tehniku un pētījumu rezultātu apspriedi, apvienojot speciālistus no 110 pasaules valstīm. Šī organizācija pirmā izstrādāja vēlāk starptautiski pārņemtu algoritmu kaulu lūzumu ārstēšanā.