Jaunumi

Intervija ar Andreju Peredistiju

16.05.22.

Plašā intervijā žurnālam “Vesela mugura un locītavas” Andrejs Peredistijs ORTO Klīnikas traumatologs, ortopēds runā par raksturīgām problēmām, ar kurām cilvēki vēršas pie viņa un kolēģiem. Par mītiem un ačgārniem priekšstatiem, kas neietekmē, vai pat pasliktina pacienta stāvokli. Par sāpēm, kuru iemesls ir smadzenēs un uztverē. Par operācijām un vērojumiem, kam no mums un ko darot, izdodas saglabāt savu locītavu veselību visam mūžam.

Lasīt vairāk...

12. maijs – Starptautiskā medicīnas māsu diena!

12.05.22.

Māsiņas ir tās, kuru klātbūtne mazina sāpes. Viņas rūpējas. Viņas nomierina un noglauda galvu. Viņas iedrošina. Viņas aprunājas. Un uzklausa. Viņas lutina. Tādas ir mūsu – ORTO klīnikas māsiņas.

Mīlam, esam pateicīgi un lepojamies ar Jums!

Māsu diena tiek svinēta visā pasaulē katru gadu 12. maijā par godu māsu profesijas pamatlicējas Florences Naitingeiles dzimšanas dienai.

Lasīt vairāk...

Sajūtas - 4 nedēļas pēc pēdas kauliņa operācijas (audio)

11.05.22.

Jaunajā podkāstā – pieredzes stāsts pēc abu pēdas īkšķa kauliņu operācijas (Hallux valgus). Sarunas brīdī pagājušas 4 nedēļas pēc operācijas. Kas noteica lēmumu operēt? Cik liela nozīme ir ārsta izvēlei? Cik lielas sāpes un kustību ierobežojumi bija pēc operācijas? Kādas sajūtas ir šobrīd? Ko var un ko vēl nevar darīt? Vai bija tā vērts?

Podkāsts ar Eviju Veidi ORTO Klīnikas vecāko operāciju māsu.

Pokdāsts klausāms: 

Lasīt vairāk...

Klīnikas ārsti piedalās ESSKA jubilejas kongresā

09.05.22.

Aprīļa nogalē ORTO klīnikas traumatologi, ortopēdi Jānis Viļums, Andrejs Finogejevs un Ēriks Ozols piedalījās pasaules vadošo sporta traumatologu, ceļa locītavas ķirurgu un artroskopijas profesionāļu veidotās biedrības ESSKA kongresā, kas noritēja 20. reizi - Parīzē, Francijā. Kongresa ietvaros Dr. Ēriks Ozols ar kolēģi Dr. Kristapu Knohenfeldu uzstājās ar lekciju “Priekšējās krusteniskās saites bojājumi jauniešiem. Ķirurģiski risinājumi”.  

Lasīt vairāk...

4. maijs - Latvijas neatkarības atjaunošanas diena!

03.05.22.

Ar pateicību un prieku svinam svētkus!

                                        ORTO Klīnika

Lasīt vairāk...

Tapis video stāsts par dr. Andreju Elksniņu-Finogejevu

27.04.22.

Nesatricināms iekšējs miers. Ass, modelējošs prāts. Azartiska humora izjūta un spēja neticami daudz strādāt. Visu to vieno paaudzēm lolota, dziļa mīlestība pret medicīnu, ārsta darbu.

Lasīt vairāk...

Līkas kājas – tikai kosmētisks defetks? (audio)

25.04.22.

“O” un “x” veida kājas – vai vecāki “nogulējuši” kādu būtisku brīdi kāju taisnošanai? Mammas- dabas izpratne par dažādību, jeb tomēr deformācija ar lēni progresējošām sekām? Kā un kad kājas iespējams “iztaisnot”? “Izliekumu” piemērotība un nepiemērotība dažādiem sporta viediem.

Par ne-taisnām kājām jaunajā podkāsta sērijā ar Andreju Peredistiju ORTO Klīnikas traumatologu, ortopēdu.

Klausies podkāstu:

Lasīt vairāk...

Gaidām Lieldienas!

15.04.22.

Aitiņai, zaķim un cilvēciņam. Lai katru saulīte saglauda! Gaidām Lieldienas!

 

Māksliniece: Maryeallen Brown

Lasīt vairāk...

Jauns ultrasonogrāfijas aparāts ORTO Klīnikas filiālē Daugavpils

Tags
Daugavpils
12.04.22.

ORTO Klīnikas filiālē Daugavpils uzstādīts jaunākās paaudzes Philips ultrasonogrāfijas aparāts Epic. Tas dod iespēju saņemt vēl precīzākus izmeklējumu rezultātus un apstiprināt diagnozi. ORTO Klīnikas radioloģes dr. Vanda Narciško – Fedoroviča un dr. Jeļena Birdina specializējušās muskuloskeletālo bojājumu izmeklēšanā, vienlaikus norādot, ka ultrasonogrāfiksi viņas var veikt visa veida ķermeņa mīksto audu izmeklējumus.

Lasīt vairāk...

Problemātiski nagi - risinājumi (audio)

11.04.22.

Nagu stūrīši ieaug un mūždien sāp. Reiz traumēts nags nekad tā arī neaug glīts un pareizs. Melnie īkšķu nagi maratonistiem pēc garo distanču noskriešanas - neizbēgama realitāte? Kādēļ kāju nagiem rodas šīs un citas problēmas? Vai un kā tās ir risināmas? Ko un kurās situācijās var līdzēt traumatologs, ortopēds?

Lasīt vairāk...